۰۲۱۸۸۹۰۹۶۰۶
۰۹۱۰۲۱۴۸۴۴۲
تهران؛ ضلع جنوب شرقی میدان ولیعصر، مجتمع تجارت ایرانیان، طبقه ۵، واحد ۴

مشکلات خودرو های دوگانه سوز

Print
4.60221061581441 رای 8233 از 5

در بسیار از کشورها خودروهای دوگانه سوز تولید میشود که برای مصرف انرژی بسیار حائز اهمیت است. این خودرو ها توسط سوخت های ترکیبی و ارزان قیمت کار میکنند. ایران خودرو بزرگترین تولید کننده خودرو در کشور نیز خودروهای ترکیبی بنزین و گاز تولید میکند. برخی از موتورهای این خودروها ذاتا گازسوز هستند ولی برخی دیگر توسط این شرکت با مبدلهایی در مسیر سوخت دوگانه میشوند. موتور EF7 یکی از موتورهایی است که قابلیت دوگانه سوز بودن را دارد و در این کارخانه روی خودرو سمند نصب میشود. مزایای دوگانه سوز بودن خودرو و معایب خودروهای دوگانه سوز همیشه باید مورد اهمیت قرار بگیرد تا به بهترین کیفیت در تولید خودرو برسیم.

انواع معایب خودروهای دوگانه سوز

 • هواکش پراید CNG می ترکد.موتور خودرو
 • خودرو بنزین و گاز را با هم مصرف می کند.
 • دور موتور بالای 3000 نمی رود و شعله داخل اگزوز می زند.
 • گاز مخزن تمام شده است ولی گاز وارد مخزن نمی شود.
 • خودرو روی گاز کار می کند ولی روی بنزین روشن نمی شود.
 • خودرو روی بنزین و گاز روشن نمی شود.
 • دور آرام متغیر است.
 • دور موتور در حالت گاز و بنزین زیاد بالا و پایین می رود.
 • خودرو در سرعت 80km/h از روی گاز به روی بنزین می رود.
 • خودرو روی گاز در حال حرکت وقتی خلاص می کند خاموش می شود.
 • خودرو روی گاز کار نمی کند.
 • در خودروهایی که مخزن ندارند با در آوردن فیوز CNG خودرو روی بنرین روشن می شود و با بودن فیوز خاموش می گردد.
 • سنسور اکسیژن در یک حالت می ایستد.
 • خودرو روی گاز در دور آرام خوب کار می کند ولی دور را که بالا می بریم خاموش می کند.در این شرایط عقربه گیج فشار افت فشار نشان می دهد.

نکته : در آموزش تعمیرات ای سی یو که در کارگاه کامتک برگزار میشود شما با تمامی این موارد بصورت کاربردی و عملی بیشتر آشنا خواهید شد. اگر میخواهید یک تعمیرکار ایسیو حرفه ای شوید حتما اطلاعات خود را درباره برق ماشین و ایسیو افزایش دهید.

گاز سوز پر کردن بنزین موتور خودرو

با توجه به آزادسازی یارانه سوخت و افزایش قیمت بنزین تقاضای خرید خودروهای دوگانه سوز بشدت افزایش یافته است و در آینده نزدیک شاهد افزایش قیمت این خودروها خواهیم بود.

معایب CNG در خودروهای دوگانه سوز

افت قدرت خودروهای گازسوز

زماني كه خودرو با CNG عمل مي كند در حدود ۱۰ درصد جريان هواي مكشي موتور توسط گاز جايگزين مي شود. اين امر سبب افت مشابه در قدرت خروجي مي شود. در عمل توان خودرو های دوگانه سوز تبديل شده،‌ در حالت تخت گاز ۱۵ تا ۲۰ درصد كمتر از نوع بنزيني است. بيش از ۱۰ درصد افت قدرت در اثر مصرف گاز در  موتورهای بهينه شده سوخت مايع پديد مي‌آيد. با بهينه سازي موتور از نظر نسبت تراكم و تنظيم زمان جرقه‌زنی، اين افت قدرت را مي توان در عين بهره برداری عالی از ويژگي هاي گشتاور سرعت پايين بين 5 تا 10 درصد تقليل داد.

خودرو هاي گازسوز شتاب و کشش مناسبي ندارند، در سر بالايي ها کم آورده و نمي توانند بارهاي سنگين را حمل کنند. البته اين موارد براي CNG  پيش مي آيد و گاز مايع LPG چنين حالتي را ندارد. CNG سوخت بسيار خوبي است که ارزش حرارتي بسيار بالايي دارد اکتان يا بهسوزي اين سوخت از بنزين بسيار بالاتر است و قدرت بسيار بيشتري توليد مي کند، اما چرا مصرف آن در خودرو ها باعث افت قدرت و شتاب مي شود؟ اين سوال دلايل مختلفی دارد که مهمترين آن طراحی موتور بیشتر خودروها بر اساس بنزين است. تمامی خودرو ها اتومبيل های بنزين سوز هستند که بعدا تحت شرايط خاصي تبديل به خودرو های گازسوز شده اند.

بنزين سوخت مايعی است که چگالی بسيار بالاتری نسبت به گاز دارد و وقتي توسط انژکتور درون سيلندر پاشيده مي شود تبديل به بخار بسيار غليظ مي شود که مقدار آن نسبت به همان ميزان گاز بسيار بيشتر است، يعني اگر اتاق احتراق را با بخار بنزين پر کنيم ، ميزان بنزين بخار شده در اين ناحيه بيشتر از گازی است که محفظه را پر میکند.

به زبان ساده تر اگر تعداد مولکول هاي گاز که اتاق احتراق را پر مي کند ۱۵۰ عدد باشد ، تعداد مولکول هاي بخار بنزين که اتاق احتراق را پر مي کند نزديک به ۳۰۰ عدد است. در اين مثال ساده مي توان ديد که در اين شرايط بنزين به علت چگالی بالاتر میتواند قدرت بيشتری توليد کند .

اما اين سوال پيش مي آيد که چرا گاز نمي تواند اتاق احتراق را خوب پر کند؟ دليل اين مساله باز هم طراحی موتور بر اساس بنزين است.خودرو دوگانه سوز

تمامي مجاري ورود سوخت به داخل اتاق احتراق براي بنزين طراحي شده اند. بطور مثال مانيفولد ورودی ، مجاري هوای سر سيلندر ، قطر سوپاپ ها ، همگي بر اساس ورود هوايي که بنزين نياز دارد طراحي شده اند.

اگر اين مجاري بر اساس گاز بخواهند طراحي شوند بايد قطر بيشتری داشته و ورود هوا بسيار آسان تر هم مي شود. همچنين ميزان گاز ورودي به سيلندر بايد افزايش يابد. در اين شرايط شکل اتاق احتراق نيز تغيير میکند و برای احتراق گاز شکل مي گيرد.

آموزش رفع عطسه زدن در حالت گاز

يكي از مشكلات گاز سوز كردن خودروها بخصوص در حالتي كه خارج از خط توليد باشد. عطسه زدن در حالت گازاست .این عیب باعث شده فیلتر هوا و محفظه فیلتر پاره شوند علت بروز این پدیده اینست که انرژی جرقه لازم برای احتراق متان بيشتر از هيدروکربن های ديگر است.

بنابراين در تبديل موتورهای بنزينی به گاز سوز، سيستم جرقه زنی بايد قوی تر شود تا بتواند ( 100 تا 110 ميلی ژول انرژی توليد کند) در موتورهای بنزينی اين مقدار ۳۰ تا ۴۰ ميلی ژول است.

سرعت احتراق متان پايين میباشد. برای جبران اين عيب موتور را کمی آوانس تر می کنند (به وسیله دلکو وادونسر) ولی سرعت کم احتراق باعث کاهش بازده موتور به دلیل افزايش انتقال حرارت به ديواره سيلندر که ناشی از افزايش مدت احتراق است، میشود.
ازدیگر مواردی که برای کاهش پايين بودنسرعت احتراق متان در خودروهای دوگانه سوز انجام میگیرد استفاده از شمع دو پلت است این شمع با زدن جرقه ی قوی تر به گسترش سریع تر شعله در داخل محفظه احتراق کمک می کند.
برای اینکه این شمع بتواند چنین ولتاژ زیادی را از خود عبور دهد از وایر های مخصوصی(وایرهای دوگانه) استفاده می کننددر ضمن در خودروهای دوگانه با کمی شل تر گرفتن فیلر سوپاپ گاز از ورود شعله به منیفولد ورودی جلوگیری می شود.

خوردگی قطعات موتورهای پایه بنزینی

به دلیل افزايش انتقال حرارت به ديواره سيلندر و سوپاپها و سر سیلندر که ناشی از افزايش مدت احتراق است. این قطعات در دمای بالاتر ی کار می کنند و کار کردن در این دمای بالا باعث شده عمر موتور درحالتی که از گاز استفاده می کنیم ۳۰٪ کاهش یابددر واقع عیب رایجی که در موتورهای پایه بنزینی مشهود است سوختن سوپاپها است.

علت آن این است که درحالتی که از گاز استفاده  می کنیم به علت گاز ی بودن خاصیت متان توانایی دفع حرارت از قطعات راندارد اما در حالتی که از بنزین استفاده می کنیم بنزینی که به پشت سوپاپ گاز تزیق می شود با گرفتن حرارت از سوپاپ گاز تبخیر می شود وحرارت موتور را کاهش می دهد.

در موتورهاي دوگانه سوز و در حالت استفاده از سوخت گاز، ميعان بخار آب در دماي سرد و وجود مواد اسيدزا در دود حاصل از احتراق گاز طبيعي باعث افزايش خوردگی و زنگ­زدگی قطعات موتور در مسير خروج دود مي شود.

موتور گازسوز داغ تر از بنزین سوز

موتورهاي گاز سوز که از عملکرد بنزینی تبدیل به موتور گاز سوز شده اند داراي اگزوزهایی با درجه حرارت بیشتر هستند. از طرفی در موتورهاي بنزینی، بنزین تاثیر خنک کننده هاي در سیستم مکش سوخت و سیلندرها دارد در حالی که به علت گازی بودن خاصیت متان توانایی دفع حرارت از قطعات را ندارد. البته در بخش آموزش تعمیر ایسیو نیز اشکالاتی که مرتبط به برق خودرو است آنالیز و بررسی میشود.

این مساله در مورد گاز اتفاق نمی افتد. باید توجه داشت که یک مخلوط گازي تمایل به احتراق آهسته تري نسبت به بنزین دارد و ممکن است به هنگام عبور و خروج از سوپاپها باز هم در حال سوختن باشد. تمام این عوامل باعث شده موتور در دمای بالاتری کار کند که این مساله همان طور که در بالا اشاره شد باعث شده عمر قطعات موتور کاهش یابد. جهت عیب یابی ای سی یو و طراحی سیستم خنک کاری وروغن کاری که در موتورهای پایه گاز سوز صورت گرفته است کار می کند و علت آن این است که در گارگاه هایی که خودروها را گاز سوز می کنند بر خلاف استا ندارد موجود وبرای کاهش هزینه ها از ادونسر در خودرو استفاده نمی کنند و چون زمان احتراق گاز نسبت به بنزین بیشتر است پس در زمان مناسب نیرو به پیستون وارد نمی شود و باعث لرزش موتور می شود.

اشغال فضای مفید در صندوق عقب خودرو

از مشکلات موتورهای گاز سوز اشغال فضای صندوق عقب توسط مخزن سوخت است که تقریبا ۵۰٪ از این فضا را اشغال می کند که برای حل این مشکل از مخازن کوچک استفاده می شود که با قرار گرفتن در فضاهای مرده خودرو این عیب رفع شده است.

پيمايش مسير کمتر خودروهاي گازسوز نسبت به نمونه ­های مشابه بنزين سوزتعمیر کیلومتر

که این عیب را می توان با بزرگتر کردن مخازن ویا استفاده از تعداد مخازن بیشتر بر طرف کرد. که این راه حل باعث افزایش وزن وافزایش مصرف سوخت می شود.

لرزش بیشتر موتور در نسل یک

بیشتر مکانیک ها در بازار اعتقاد دارند که در نسل یک موتور با لرزش بیشتری کار می کند وعلت آن این است که در گارگاه هایی که خودروها را گاز سوز می کنند بر خلاف استاندارد موجود وبرای کاهش هزینه ها از ادونسر در خودرو استفاده نمی کنند و چون زمان احتراق گاز نسبت به بنزین بیشتر است پس در زمان مناسب نیرو به پیستون وارد نمی شود که این خود یکی از عوامل افت قدرت می باشد.

تست سنسور اکسیژنتعمیر ایسیو

سوکت سنسور اکسیژن وصل باشد .با ولتمتر ولتاژ پایه 3و4 سنسور را اندازه بگیریم. ولتاژ متغیری را نشان می دهد.
با در آوردن لوله خلایی شیر برقی کنیستر سوخت را برای لحظه ای کوتاه رقیق کنیم . ولتاژ سنسور حدود 0.1-0.3 v میرسد .
سپس به دلیل اینکه سوکت سنسور وصل است ECU با زیاد کردن پاشش انژکتور سوخت را نرمال می کند.
با جا زدن لوله خلایی شیر برقی کنیستر سوخت را برای لحظه ای کوتاه غلیظ کنیم . ولتاژ سنسور حدود0.7-0.98 v میرسد. در این صورت سنسور سالم است.

نسخه مناسب چاپ
ارسال دیدگاه

نظرات


 • حسن پورشه

  ایا می توانی جواب مرا هم اکنون بدهید باعرض سلام من یک تاکسی پراید دارم وقتی روشن می کنم گاز می دهم که برود روی گاز می رود اما خآموش می شود لطفا جواب مرا بدهید مهم است


 • arad

  سلام من پراید٬۱۳۲مدل۸۷دارم دوگانه کارخونه هست.وقتی باگاز کارمیکنم از بنزینمم هم کاسته میشه چیزی ک امپرنشون میده.خواستم بپرسم که این ایرادهست یاعادیه بایدچیکارکنم؟


 • میثم

  سلام من یک نیسان دوگانه دارم دوروز میشه که دورتر میره روگاز وقتی دکمه گاز رو میزنی که از بنرین رو گاز بره یا از گاز رو بنزین بره تخیر میکنه مشکلش چیه؟


 • میثم

  سلام من یک نیسان دوگانه دارم دوروز میشه که دورتر میره روگاز وقتی دکمه گاز رو میزنی که از بنرین رو گاز بره یا از گاز رو بنزین بره تخیر میکنه مشکلش چیه؟


 • مهدی

  سلام یه پژو دارم مدتیه خریدم دوگانه سوزه بعد اوردم دیدم سنسور اکسیژنو قت کردن بعد وصلش کردم ماشین ریپ میزد قتش کردم باز یه مدت گذشت براش نو گرفتم الان خوردو اول صبحا ک روشن میکنم میپره رو گاز خود جوش چون موتور سرده خاموش میکنه باز استارت میزنم دوباره القصه تا گرم کرد ک دیگه خاموش نمیکنه الان این ماشین من چرا بعد تعویض سنسور خودش ماشینو میندازه رو گاز بعضی وقتا با دکمش برمیگرده رو بنزین بعضی وقتام ک بخام برش گردونم رو گاز میمونه و نمیاد رو بنزین تصور کن تو جاده یه گردنه هسمیخای با بنزین بری بالا ماشین بر نمیگرده رو بنزین با گاز میره بعد رو دور چهار کاتاف میخوره یهو ول میکنه ممنون میشم به جیمیلم کمک بدید


 • سها

  پراید گازسوز کارخانه وقتی گاز میزنم و شب تا صبح یک خونه خالی میشه باوجود عدم فعالیت خودرو و نسبت به سال اول حداقل ۶۰کیلومتر کمتر میبره و متاسفانه کسی نمیتونه تشخیص بده چرا؟!!!!!


 • سها

  پراید گازسوز کارخانه وقتی گاز میزنم و شب تا صبح یک خونه خالی میشه باوجود عدم فعالیت خودرو و نسبت به سال اول حداقل ۶۰کیلومتر کمتر میبره و متاسفانه کسی نمیتونه تشخیص بده چرا؟!!!!!


 • ه ق

  سلام چرا موقع استفاده از گاز رادیاتور هوا میگیرد


 • محمد علی

  سلام من ی پارس مدل 85 دارم که گاز ال پی جی بستم روش . از بعد عید 97 شروع کرد ب عطسه زدن وبد کار کردن . جوری که ریب میزده و لرزش داره .بعضی مواقع هم خوبه بیشتر بد کار کردن برا زمانیه که ماشین سرده .روی بنزین خیلی بد کار میکنه و عطسه میزنه ک صدای انفجار داره . ولی روی گاز عطسه و انفجاری نداره .موندم مشکلش چیه .هر وقت این حالت رو داره تا برسم ب تامیر گاه برای دستگاه زدن حالتش خوب میشه و هیچ ایرادی نشون نمیده . شمع و وایر رو تازه عوض کردم اما تغیری نکرده . واقعا موندم چ کار کنم ..راهنماییم کنین ممنون میشم . با تشکر


 • علی

  سلام لطفا بگید چرا لوله را شلنگ رفت وبرگشت ماشین 405هنگام روشن شدن درحد سوختن داغ میشود؟ ؟با بنزین کار میکند وگازخاموش است


 • علی

  دادا جواب سوالهارو نمیدید ما هم ببینیم شاید بدردمون بخوره.یا بلد نیستید///////نه بلدید ما زیادیمون میشه.بااااای


 • اخد

  سلام خودرو من اردی هست تو گاز روشن وکار نمیکند


  • اشکال ممکن است از موارد مختلفی باشد. لطفا دیاگ بزنید و ارورهای آنرا اطلاع دهید.


 • رضا فرونی

  سلام من یه پراید۸۹ دارم دوگانه است فقط رو گاز کار میکنه رو بنزین میری خاموش می شه روگاز پاتو از گاز ورداری خاموش میشه


 • amir

  چرا پژو۴۰۵از روی گاز به بنزین نمیرود در حالت خاموش ماشین روی گاز است و روشن نمیشود دلیل این امر چیست


 • فرامرز آذرنوش

  علت روشن نشدن ماشین جی ان تو 2007چه می باشد؟


 • عبدالرضا

  چرا موقع اسفاده از گاز رادیاتور هوامیگیره وآب کم میکنه؟


 • مهدی

  سلام پرایدیورو۴ صفر را گازسوز دستی کردم که سنسور اکسیژن هم نصب کردم همچی خوبه فقط گاهگاهی که سرعت کم میکنم (دور موتور میاد پایین )از گاز بر میگرده رو بنزین و باز که دور موتور را میبرم بالا یه دوک میخوره باز میاد رو گاز لطفا راهنمایی کنید ممنونم


 • مهدی

  سلام پرایدیورو۴ صفر را گازسوز دستی کردم که سنسور اکسیژن هم نصب کردم همچی خوبه فقط گاهگاهی که سرعت کم میکنم (دور موتور میاد پایین )از گاز بر میگرده رو بنزین و باز که دور موتور را میبرم بالا یه دوک میخوره باز میاد رو گاز لطفا راهنمایی کنید ممنونم ۰۹۱۷۶۱۳۰۰۷۰


 • وحید

  سلام،،،،من ماشین ef7پایه گاز سوز دارم یه مشکلی پیش اومده برای ماشین، وقتی در حالت گاز میرم برای سوخت گیری مجدد،بعدپایان سوختگیری، ماشین رو وقتی روشن میکنم روی گاز نمیره ،حتما باید یک ربع خاموش باشه تا بعد برود روی گاز ،ممنون میشم کمکم کنید،


 • حسین

  سلام سوال: ماشینم پژو 405 دوگانه تولید کارخانه مدل ۸۹ اخیرا ماشینم در حالتی که کاملا خنک است بویژه صبح ....استارت که میزنم ...حدود ۲ یا ۳ ثانیه سه کار میکنه ( ریپ میزنه) بعدش گاز میخوره...این مشکل چه دلیلی میتونه داشته باشه؟ ممنونم از شما همراه 09111587454


 • حسین

  سلام سوال: ماشینم پژو 405 دوگانه تولید کارخانه مدل ۸۹ اخیرا ماشینم در حالتی که کاملا خنک است بویژه صبح ....استارت که میزنم ...حدود ۲ یا ۳ ثانیه سه کار میکنه ( ریپ میزنه) بعدش گاز میخوره...این مشکل چه دلیلی میتونه داشته باشه؟ ممنونم از شما همراه 09111587454


 • م م م

  سلام سلام ماشن من 405دوگانه دستی روی بنزین خوبکار میکنه روی گازتوحرکت دل میزنه پیش چندتاگازسوز برق کارومیکانیک ام رفتم به هم پاس میدن نمیفهمند لطفا راهنمایم کنید


 • فرزاد

  ایا موتور گاز سوز مانند موتور بنزینی در هوای سرد در شروع کار اولیه نیاز به سوخت بیشتری دارد


 • مسلم

  وقتی ماشین داغ میشه خودبه خود روی بنزین میره


 • مصطفی برنامنش

  ماشین تیبا دوگانه سوز دردورآرام وقتی سر چهار راه میرسیم ماشین خاموش میشود استپر و شمع آن را هم عوض کردم


 • مهدی

  سلام.من یه ۴۰۵ دوگانه شرکتی دارم.فصل گرما مشکل خاصی نداره ولی تو فصل سرما طول میکشه بره روی گاز و خارج از شهر وقتی برودت هوا میره بالا روی گاز کار نمی کنه ، و باید بزنم روی بنزین دوباره بزنم رو گاز که بعد یه چند دقیقه باز مشکل تکرار میشه...مشکل از چی میتونه باشه؟


 • پارسا زمانی

  چرا ماشین من هنگامی که رو گاز درحال حرکتم یک مرتبه قطع میشه وروی بنزین میره وچراغ چک روشن میشه بعداز مدتی خاموش میشه من دوبتره باید خاموش روشن کنم تا دوباره بره روگاز


 • سیدمحمدبنی فاطمی

  سلام من پرایدم دوگانه فابریکه توحرکت ماشین انگاری میخوادازروگازبپره بره روبنزین دل میزنه همچین چیزیه ولی روی بنزین نمیره دل دل میزنه توسرعت مشکلش چی میتونه باشه


 • مختار

  سلام من یک پراید مدل ۸۶ دارم که وقتی هوا بارانی است از روی گازcngشروع به ریپ زدن میکندو با خاموش روشن کردن دوباره خوب میشود و امروز هم در هوای بارانی از روی گاز میپرد و چندتا چراغ شروع به چشمک زدن میکند.ممنون میشم علتشو رو بهم بگید.


 • علی

  من یک پژوپارس دوگانه کارخانه دارم حالارگلاتوران سوت می کشدعلت ان چیست


 • افشار

  سلام من ی وانت مزدا موتور میتشوبیشی دارم .عطسه میزنه .پدال گاز رو ول کنم پت پت صدا میده.چکار باید بکنم.راستی هواکش رو هم میترکونه


 • سعید شقاقی

  سلام ماشین من پیکان وانت مدل۹۱ است رو حالت بنزین چراغای گاز روشن خاموش میشود روحالت گاز هم همین تور ایسیو هم عوض کردم نشده هرکاری میکنم عیبشو پیدا نکردم میتونید کمکم کنید.مرسی


 • اسحاق

  سلام من پژو۴۰٥دوگانه کارخانه دارم مدل ۹۰ روی گازمیزنم یه مقدارکه کارمیکنه به پت پت میوفته راه نمیره لطفا راهنمایی کنید


 • اقلید فارس ۰۹۱۷۱۵۰۸۷۸۹

  سلام ببخشید نیسان دارم چراغ نشانگر گاز کم شدن گاز را نشان نمیدهد هیچ کس عیب ان را پیدا نکرده گیج وکلید چراغ وسیم کشی تست شده سا لم بوده لطفا راهنمایی کنید


  • اشکال در همان سیم کشی خودرو بوجود آمده. اتصالات و سیم ها را چک کنید.


 • رسول

  سلام من سمند ef7 هست وقتی بنزین دارد روی گاز نمیرود


  • مشکل برقی دارد. یکبار دیاگ بزنید


 • حمید

  سلام سمند دوگانه موتورملی دارم بعضی وقتها روی گاز نمیره و چراغ گازم چشمک میزنه و چراغ چک روشن میشه و کپسول گازم به شدت داغ میشه طوریکه چند لحظه بیشتر نمیشه دست روش گذاشت دلیلش چی میتونه باشه


 • پرانه

  باسلام من یه پیکان دارم مدل ۸۲انژکتوروقتی زیادباروگازحرکت میکنم ماشین که موتورش داغ شد شروع به ریپ شدیدمیافته سیلندرشوتازه باسوپاپ عوضش کردم وایرشمع ساژم دوبل هم عوضش کردم ولی متاسفانه همان عملوبازانجام میده


 • علی شاهسون

  ماشینم دوگانه کارخانه رو سوخت گاز مشکل دارد با فشار دادن پدال گاز سوت میکشد علت چیست


 • نادرالبوغبیش

  سلام ماشینم دوگانه سوز وقتی کپسول خالی شد ماشین تاخنک نشود روگازنمیاد


 • سعید عباسی

  سلام یه سوال داشتم در مورده خوردوهای دو گانه سوز میخاستم بدونم ایا زمانی که خوردو با سوخت سی ان اجی کار میکنه پمپ بنزین خاموشه یا روشنه؟؟؟سپاس بابت جوابتون


  • در اصل پمپ بنزین خاموش میشود ولی وقتی ماشین روشن است در حالت آماده باش است که اگر شما دکمه گاز رو قطع کردین سوئی کند.


 • محمدعلی سراج

  ماشین پژو405دوگانه میباشدکه ، وقتی ماشین روی سوخت گاز کارمیکند خوب است و صاف و عالی کارمیکند ، اما همینکه روی بنزین میزنم ماشینم بد کارمیکند و سه کارمیکند و اگزوز هم صدایش تغییرمیکند و توپ توپ میکند انگار روی سه سیلندر کارمیکندو مشکل ازچیست


 • محسن

  باسلام علت اینکه درEF7دوگانه پرش سوخت ازگازبه بنزین صورت میگیردچیست ولرزش دارد.


 • رضا کوشاهی

  سلام من یک ماشین سمند آف سون نودویک دارم موقع روشن کردن به مدت چهار پنج ثانیه خشک کار میکند ودرحالت آرام آمپر خیلی کم با لا و پایین میرود


 • رضا کوشاهی

  سلام من یک ماشین سمند آف سون نودویک دارم موقع روشن کردن به مدت چهار پنج ثانیه خشک کار میکند ودرحالت آرام آمپر خیلی کم با لا و پایین میرودانگار نوسان داره


  • این عمل اگر در هوای گرم اتفاق بیفته از شمع ها ممکنه باشه.


 • مسلم

  سلام من یه نیسان دارم رو بنزین تک کار میکنه امروز سر سیلندشو هم باز کرد سوپاش هم عوض کردم بازم تک کار میکنه روز گاز هیچ مشکلی نداره مثل ساعت کار میکنه اگه میشه یه راهنمای بدی با تشکر


  • یکبار دیاگ بزنید و سنسورها رو چک کنید.


 • هرورانی

  سلام ماشین بابنزین روغن سوزی میکنه یا باگاز


  • دلایل ورود روغن به محفظه احتراق عوامل زیر میباشد: فرسودگی حلقه پیستون ها و دیواره سیلندرها شکستن یک یا چند رینگ پیستون خوردگی یا ساییدگی جداره سیلندر یا پیستون خرابی واشر سرسیلندر و میل لنگ ساییدگی لاستیک گیت خردگی کاسه نمد خرابی یاتاقان‌ها و شاتون ها اصطکاک شدید گیت سوپاپ و عواملی مانند آن


 • داود

  باسلام خودرو پرایددوگانه سوز دستی دارم.ازوقتی که وایرهاروعوض کردم کلیدتبدیل گاز وبنزین روی گازه ولی بنزین مصرف میکنه.یه جورایی اتوماتیک ازروی گاز به بنزین میره


 • داود

  باسلام ،پرایددوگانه سوزدستی دارم مدتی هست که کلید مبدیل بنزین به گاز رو روی گاز سوز میزنم ولی فقط بنزین مصرف میکنه.البته ازوقتی که وایرهارو عوض کردم این اتفاق روی داده حالانمیدونم علتش چیه لطفا کمکم کنید


 • امید

  سلام خسته نباشید من پراید دارم وقتی از بنزین می رود روی گاز اصلا کار نمی کند


  • سنسورها رو بررسی کنید و به برقکار نشون بدین.


 • جوادازپلدشت

  سلام من یک پژوglxدوگانه کارخانه دارم توبنزین روشن میشود وقتی به گاز میزنم بعدازمدت نامشخص دوباره خودیه خود به بنزین میرودوتندتندچشمک گازمیزندتست میبرم رفع عیب میشود ولی دوباره همانروزیابعدا همان عیبومیاره علت چیست؟


  • سنسورها رو چک کنید و ایسیو را دیاگ بزنید اگر رفع نشد باید ایسیو تعمیر شه.