منو

استخدام تعمیرکار موبایل سخت افزار و نرم افزار

گروه تبلیغات

دو دسته تعمیرکار موبایل داریم که لازم است با روش استخدام در این زمینه آشنا شوند. دسته اول کسانیکه تازه کار تعمیر موبایل را یاد گرفته اند و دومی تعمیرکار با سابقه هستند. البته کارفرمایان موبایل و صاحبان تعمیرگاه موبایل و یا کسانیکه میخواهند کار تعمیر موبایل را یاد بگیرند نیز میتوانند از مطالب این صفحه استفاده کنند.

دسته‌بندی: گروه تبلیغات

استخدام تعمیرکار موبایل سخت افزار و نرم افزار

درآمد یک تعمیرکار موبایل چقدر است؟ اگر در کار موبایل مبتدی باشیم چه میزان درآمد داریم؟ چطوری تعمیرکار موبایل شویم و به درآمد مناسب برسیم؟ چطور باید قرارداد ببندیم و یا استخدام شویم؟! اینا مهمترین سوالاتی است که لازم است بدانیم تا در این مسیر بهترین روش را پیش ببریم.

چطور استخدام کارشناس تعمیر موبایل شویم

اگر میخواهید تعمیرکار موبایل شوید این بخش را بخوانید:

رویهم اگر به کار تعمیر موبایل علاقه دارید، پس بدانید که بهترین رشته را برای کسب درآمد عالی انتخاب کرده اید. شاید خیلی ها میگویند که تعمیرکار موبایل زیاد است و یا مغازه تعمیر موبایل زیاد در هر خیابانی وجود دارد، پس ممکن است شغل خوبی نباشد که این جمله کاملا اشتباه است. چرا که از طرف دیگه ما تعداد گوشی خراب بسیار زیاد داریم. در حال حاضر هر کسی یک عدد و گاهی تا ۳ عدد گوشی در دست دارد که بنا به تحقیق تیم کامتک هر گوشی ۳ بار در زمان طول عمرش خراب میشود.

تجربه: گوشی یکبار فروخته میشود ولی در طول عمرش میانگین سه بار خراب میشود!

پس تعمیرات موبایل را یاد بگیرید و تعمیرکار خوبی شوید. توصیه خیلی مهم که ما همیشه به زبان داریم این است که تعمیر موبایل شاخه های زیادی دارد: تعمیر نرم افزاری موبایل، سخت افزاری و یا حتی تعمیر یک نوع برند موبایل مانند تعمیر گوشی اپل. پس سعی کنید تعمیر موبایل را در ابتدا بصورت کلی یاد بگیرید ولی در نهایت روی یک برند تخصصی تجربه کسب کنید!

اگر تعمیرکار موبایل هستید این پاراگراف شماست:

چون تعمیرکار گوشی هستید و احتمالا آدم با تجربه ای هستید پس قصه نمیگم براتون و فقط یه سری مطالب را سریحا مینویسم. وقتی آگهی استخدام میبینید اولین سوالتون برای شناخت محیطتون تجهیزاتی است که دارند! پس اولین سوال این است که چه تجهیزاتی تعمیرگاه شما در اختیار من قرار میدهد!

دومین سوال مربوط به ورودی کار است و چه نوع کارهایی را برای تعمیر پذیرش دارند! حتی خودتون میتونید تست کنید که آیا گوشی ال جی یا سونی اریکسون برای تعمیر میگیرند یا سامسونگ و شیائومی و اپل !!! خب بمراتب همه را شما میتوانید تعمیر کنید ولی سود روی گوشی های گرانتر و جدیدتر است!

در همین حین اگر حوصله کارفرما خوب بود حتی بپرسید که گوشی از همکار میگیرد؟ دست خورده است یا از مشتری ؟! و اینکه پاسخگوی مشتری شما هستید یا منشی !

خیلی از نکات ریز است که قبل از بازدید و مصاحبه لازم است که شما بدانید. دیگه من ساعت کاری و بیمه و ایام تعطیل را نمینویسم چون خود شما این چیزها را معمولا میپرسید و  بررسی میکنید. نکته مهم حقوق تعمیرکار موبایل است که سعی کنید اصلا نپرسید و یا اگر خیلی کنجکاو هستید سعی کنید فقط میزان درصدی که به شما داده میشود را تلفنی بپرسید.

این قسمت را هم تعمیرکارها بخوانند و هم کارفرمایان موبایل:

مهمترین حالت تعمیرکار موبایل بخش مالی است که هم برای کارفرما باید درست پیش بره هم برای تعمیرکار گوشی حائز اهمیت است. بهترین حالت تسفیه حساب ۲۰ روز بعد از تحویل گوشی تعمیر شده به مشتری است. در این حالت هم کارفرما خیالش راحت است که در این ۲۰ روز مشتری دوباره مراجعه نکرده و هم تعمیرکار میداند که هر چیزی که تعمیر کند بعد از ۲۰ روز تسفیه میشود. 

درصد کار تعمیر موبایل بسته به اون شرکت و مغازه و حالتی است که کارفرما با تعمیرکار توافق میکند. معمولا بین ۲۵٪ تا ۳۵٪ سهم تعمیرکار با احتساب هزینه ها است. طریقه حقوق تعمیرکار موبایل بدین صورت محاسبه میشود که یک گوشی که تعمیر میشود قطعه درونش بکار رفته یا لوازم مصرفی دارد. از هزینه دریافتی مشتری کسر میشود و سودی که میماند تقسیم درصد میشود.

گاهی ممکن است یک تعمیرکار خودش لوازم بیاورد و یا میزی در یک مغازه موبایل فروشی اجاره کند. اگر بخواهد تعمیرکار موبایل یک میز اجاره کند که با پرداخت اجاره دیگه هزینه برق، تلفن، اینترنت و یا چیزهایی شبیه به اینها را باید در قرارداد درج کند که بعدها به مشکل بر نخورند.

با دانش اینکه چطور تعمیرکار موبایل و کارفرما میز را اجاره کند دیگه بعدها مشکلاتی پیش نمی آید. البته لازم به ذکر است که یک تعمیرکار موبایل باید عضو اتحادیه تعمیر تلفن همراه باشد و یا اینکه میزی که اجاره میکند مشکلی در اتحادیه تعمیرکاران گوشی نداشته باشد.

روش پیشرفته تحویل کالا از مشتری

خب نکته مهم و جنجال برانگیز وقتی است که میخواهید گوشی مشتری را تحویل بگیرید. برای تحویل گوشی خراب مشتری لازم است که در درجه اول بدانید گوشی چرا خراب شده؟ آیا قبلا توسط تعمیرکار باز یا تعمیر شده؟ و نکته مهم اینکه بتوانیم براود هزینه حدودی برای مشتری انجام دهیم.

اگر گوشی را خاموش تحویل میگیریم پس باید در رسید مشتری بنویسیم که ممکن است بعد از تعمیر گوشی و روشن شدن آن موارد دیگه ای از قبل خراب باشد. مثلا ممکن است وایرلس گوشی از قبل خراب بوده و بعد از اینکه خاموش شده تعمیرکار فقط مشکل خرابی تغذیه را حل کرده! مسئله مهمتر گوشی هایی است که در اثر ضربه یا آبخوردگی آسیب دیده و هنگ میکند! ممکن است بعد از بررسی تعمیرکار حتی دیگه روشن هم نشود! پس بنابراین حتما از مشتری امضا گرفته شود که این مشکل ممکن است پیش بیاید.

کار تعمیر موبایل بسیار عالی و پر درآمد است اما باید روش کار را بخوبی بدانیم تا به مسائل و مشکلات قانونی بر نخوریم. همیشه تعمیرکار باید بداند که با مشتری خودش صحبت کند تا در این شغل مسئله ای پیش نیاید.

دانستی های پیشرفته در استخدام تعمیرکار موبایل

همانطور که بررسی کردیم گاهی تعمیرکار ابزار خود را بهمراه می آورد و با کارفرما برای نحوه درصد و تحویل گوشی خراب از مشتری توافق میکند؛ اما گاهی لازم است که کارفرما یا شریک بداند که تعمیرکار چه ابزارهایی با خود میآورد و ارزش هر یک چقدر است. شاید تعمیرکار منظورش از ابزار یک عدد هیتر و هویه و یا باکس فلش گوشی است که زیاد ارزش مادی ندارد. در اینجا بهتر است که این تجهیزات برای کارفرما ارزش گذاری شود و هر کس به اندازه آورده خود درصد و یا سهم بردارد.

برای یک مرکز تعمیرات موبایل ابزارها بسیار مهم است که هر چه تجهیزات پیشرفته تر باشد تعداد گوشی بیشتری میتوان تعمیر کرد. پس هم تعمیرکار موبایل و هم کارفرما باید بداند که بعد از داشتن یک دانش خوب برای تعمیر گوشی ابزار بسیار حائز اهمیت است.

مسئله دیگر در قرارداد بین تعمیرکار و کارفرما سلامت ابزارهایی است که مسئولیت آن بعد از تحویل به عهده تعمیرکار است. پس اگر کارفرما ابزار لازم را در اختیار تعمیرکار قرار میدهد هم تعمیرکار هم کارفرما باید از صحت و سلامت آن مطلع باشند تا در طول کار به مسئله ای بر نخورند. چرا که اگر در بازه زمانی همکاری بین طرفین ابزاری خراب شود باید از هزینه اجرتی که از مشتری گرفته میشود کسر گردد.

نکات بیشتر درباره استخدام تعمیرکار موبایل

یک تعمیرکار موبایل لازم است که کارت تعمیرکاری موبایل و یا همان مباشرت داشته باشد. اگر کارفرما هستید لازم است که مباشر برای بخش تعمیرگاه خود معرفی کنید و اگر میخواهید استخدام شوید حتما سری به اتحادیه صنف موبایل در مرکز شهر خود بزنید. 

بیمه تعمیرکار موبایل

بمراتب یک تعمیرکار موبایل میتواند حقوق ثابت داشته باشد و یا در بیشتر موارد درصدی کار کند بصورت توافق با کارفرما میتواند بیمه نیز شود. در حالت درصدی یک مبلغ سوری برای تعمیرکار موبایل تعیین میشود که از روی آن کارفرما میتواند آنرا پرداخت کند. چراکه میزان پرداخت بیمه تامین اجتماعی کارمند تعمیرکار موبایل 

گروه تبلیغات
ارسال پیام در واتساپ