منو

آموزش تعمیرات پوز و کارت خوان

 • تدریس الکترونیک و شناخت قطعات روی مدار کارت خوان
 • آموزش تست و اندازه گیری، درآوردن و جازدن قطعات SMD پوز
 • آموزش تعمیر کارخوان بیسیم وایرلس و شبکه ای لن LAN
 • آموزش تعمیر کارت خوان سیم کارت خور و همراه
 • آموزش تعمیر پوز فروشگاهی قابل اتصال به کامپیوتر
 • آموزش تعمیرات پوز آندریدی و سری های جدید دستگاه کارت خوان
 • آموزش نرم افزاری پوز، نصب اپلیکیشن و آپدیت دستگاه پوز
 • آموزش رفع تمپری کارتخوان سیار و ثابت
 • قلقهای تخصصی دستگاه کارتخوان پکس PAX و وریفون Verifone
دوره آموزش تعمیر دستگاه پوز
آموزش تعمیر کارتخوان
آموزش تعمیرات کارتخوان دستگاه پوز

تعمیر دستگاه پوز در کارگاه کامتک بصورت کاربردی و عملی زیر نظر تعمیرکار کارتخوان (بسیار مجرب) برگزار میشود. آموزش تعمیر سخت افزاری پوز و آموزش رفه خطای تمپری پوز و آموزش نرم افزاری پوز از جمله موارد اصلی در این کارگاه پیشرفته است. کلاس تعمیر کارتخوان کامتک بصورت کمپ های یک هفته ای صبح تا عصر میباشد که هر ماه دو بار برگزار میشود.

سرفصل آموزش تعمیرات دستگاه پوز بانکی و پوز فروشگاهی

دوره آموزش تعمیر پوز شامل عیب یابی مدار انواع پوزهای بانکی و فروشگاهی میباشد. کلیه سرفصلهای دوره آموزش تعمیر پوز بترتیب از مواردی است که تعمیرکار پوز و استاد این بخش تدریس میکند.

 • شناخت قطعات SMD الکترونیکی روی مدار پوز
 • آموزش تست و اندازه گیری قطعات بکار رفته روی برد پوز با مولتی متر
 • شناخت ابزارآلات هویه کاری و لحیم کاری برای قطعات SMD و IC ها
 • آموزش آنالیز مدار تغذیه برد دستگاه پوز
 • آموزش مسیریابی و ولتاژ گیری برد بروش تست روی مدار
 • عیب یابی بخش سیم کارت و اشکالات مرتبط به آنتن دهی پوزهای سیار
 • آموزش عیب یابی بخش پردازنده cpu دستگاه پوز
 • روشهای ریبال و درآوردن و جا زدن چیپ ست ها
 • آموزش پروگرام و برنامه ریزی آی سی های بکار رفته روی پوز
 • عیب یابی بخش شارژ و تست باتری دستگاه پوز
 • آموزش تعویض ال سی دی و روش عیب یابی خروجی تصویر
 • آموزش تعمیر بخش چاپگر روشهای عیب یابی و تعویض آن
آموزش تعمیر کارتخوان

آموزش تعمیر دستگاه پوز (کارت خوان)

در کارگاه کامتک شما تعمیر دستگاه پوز را بصورت حرفه ای و تخصصی آموزش ببینید. در اصل دوره تعمیر پوز هر ماه ۲ بار بصورت تخصصی و کاربردی زیر نظر تعمیرکار مجرب کارتخوان برگزار میشود. در این کارگاه انواع مدلهای دستگاه پوز برای تدریس و تمرین شما مهیا است.

آموزش تعمیر پوز

آموزش تعمیرات کارتخوان

اگر فروشنده دستگاه پوز هستید و یا میخواهید کار تعمیر دستگاه کارت خوان را انجام دهید حتما سری به کارگاه آموزشی کامتک بزنید. دوره تعمیر دستگاه کارتخوان شامل دو بخش اساسی است که هر کدام مرتبط است. بخش تعمیر سخت افزاری که اشکالات تعمیر باتری، شارژ، قسمت سیم کارت، آنتن، پردازنده، آی سی ها GPRS و ال سی دی دستگاه مورد بررسی قرار میگیرد و در بخش دوم اشکالات نرم افزاری مانند نصب اپلیکیشن و برنامه، تمپر شدن دستگاه پوز و پروگرام آن تدریس میشود.

پس با شرکت در دوره آموزش تعمیرات دستگاه پوز میتوانید هم سخت افزار و هم نرم افزار را یاد بگیرید و توانایی خود را در تعمیرات کارتخوان افزایش دهید. روش آموزش عملی و کاربردی و مهمتر از همه زیر نظر تعمیرکار پوز است.

روش آموزش تعمیر سخت افزار دستگاه کارتخوان

کلاس تعمیر پوز

شروع کلاس بدین صورت است که شما در ابتدا با قطعات الکترونیکی SDM و CHIP و IC ها روی مدار پوز آشنا میشوید. تست و اندازی گیری هر یک از این قطعات را خارج از مدار یاد میگیرید. بعد از آموزش الکترونیک پوز، دیاگرام ساده یک مدار پوز را برای شما رسم میکنیم. در این دیاگرام بخش های تغذیه، باتری، شارژ، پردازنده، آنتن، سیمکارت، جی پی آر اس، بایوس و ال سی دی بصورت تخصصی شرح داده میشود. با عیب یابی و تعمیر هر یک از این بخش ها زیر نظر تعمیرکار پوز شما میتوانید روی دستگاههای مختلف تسلط پیدا کنید.

با روشهای عیب یابی و تعمیر برد دستگاه پوز سراغ قلهقای پیشرفته روی دستگاه وریفون Verifone و پکس PAX، اینجنیکو Injenico که از پرفروشترین ها است میرویم. بعد از آن شناخت قطعات مکانیکی شامل هیتر، پرینتر و صفحه نمایش دستگاه پوز را بررسی میکنیم.

از مهمترین موارد در آموزش تعمیرات پوز انواع اشکالات موجود در کارتخوان، تعمیر باطری در کارتخوان، ایراد کم نگه داشتن شارژ، خاموش شدن مکرر کارتخوان، رفع خطای تمپر (tamper) بصورت نرم افزاری و سخت افزاری، تاثیر بایوس دستگاه کارتخوان برای رفع تمپری، تعمیر سوکت شارژ دستگاه کارتخوان، خرابی جای نصب سیمکارت، آشنایی با تعمیر پرینتر دستگاه کارتخوان و رفع مشکل آنتن دهی دستگاه کارتخوان اشنا میشوید.

آموزش نرم افزاری دستگاه پوز

آموزش نرم افزار پوز

بمراتب از جمله موارد مهم در تعمیر دستگاه پوز نصب اپلیکیشن، عیب یابی نرم افزاری و برنامه ریزی کارتخوان است. تعمیرکار مجرب پوز در کامتک این بخش را بصورت کاربردی براتون تشریح میکند. آموزش رفع تمپر دستگاه کارت خوان نیز از مهمترین سرفصلها در کلاس بشمار میرود. در این کارگاه شما با بروز رسانی انواع دستگاهها و آپدیت نرم افزاری برای کارایی بهتر دستگاه اشنا میشوید.

آموزش رفع تمپر پوز

آموزش رفع تمپری پوز

تمپر شدن کارتخوان این امکان را به ما میدهد تا اپلیکیشن قبلی را بطور کامل حذف شود و اپ جدید را بر روی دستگاه نصب کنیم. آموزش تمپری وریفون، رفع خطای تمپری پکس و دیگر دستگاههای پوز بصورت تئوری تدریس میشود. اما با راهنمایی استاد شما میتوانید برنامه های هر یک را تهیه کنید و اشکالات نرم افزاری هر دستگاهی را رفع کنید.

هر دستگاهی نرم افزار رفع تمپری خود را دارد. پس لازم است اگر تعداد زیادی از یک نوع برای تعمیر دارید برنامه آنرا تهیه کنید. دستگاههای جدید وقتی باز میشوند که بطور مثال باتری آن تعویض شود نیاز به این دارد که آنرا رفع تمپر کنیم.

انواع آموزش تعمیر دستگاه پوز

تعمیر برد کارتخوان

از لحاظ ساختاری دستگاههای پوز بخش های یکسانی دارند. در اصل قدرت قطعات و آی سی های تشکیل دهنده روی مدار پوز متفاوت است. در کارگاه کامتک انواع دستگاههای پوز بانکی برای تمرین شما مهیا شده است. البته در برخی از دستگاههای پز سیار قطعاتی مانند آی سی وایرلس یا IC ان اف سی اضافه شده است که در کلاس درباره عیب یابی و تعویض هر یک توضیح داده خواهد شد.

 • آموزش تعمیر کارتخوان وریفون Verifone
 • آموزش تعمیر کارتخوان پکس PAX
 • آموزش تعمیر پوز نکسگو NexGo
 • آموزش تعمیرات پوز فروشگاهی
 • آموزش تعمیر دستگاه پوز آندریدی سنترم
 • آموزش تعمیر کارتخوان سیار اینجنیکو ingenico
 • آموزش تعمیر پوز سیار سیم کارت خور

آموزش تعمیر کارتخوان

چه ابزاری برای تعمیر دستگاه پوز لازم است؟

برای اینکه بتوانید سخت افزاری یک برد کارتخوان تعمیر کنید ابزارهای هویه کاری، برداشتن قطعات و آی سی ها و انواع پیج گوشتی، تستر باتری، مولتی متر دیجیتال و منبع تغذیه ۵ آمپر نیاز است. البته اگر بخواهید آی سی های پردازشگر BGA را تعویض کنید غیر از هیتر یا هات گان ابزار شابلون کاری چیپ هم نیاز است. برای پروگرام بایوس دستگاه نیز از TNM میتوانید استفاده کنید. کارایی تمامی این تجهیزات تعمیر پوز در کامتک بصورت عملی تمرین میشود. قیمت ابزار تعمیر کارتخوان حدود ۱۵ میلیون است که میتوانید با ابزار خوب سریعتر در تعمیرات پوز خروجی داشته باشید.

در تعمیر نرم افزاری کارتخوان و رفع خطای تمپری چه چیزی نیاز داریم؟

در کلاس تعمیرات کارتخوان کامتک شما بصورت عملی با تمامی دستگاهها و برندها اشنا شده و میتوانید بعد از پایان این دوره هر دستگاهی را عیب یابی و تعمیر کنید. البته تمرین و تجربه هم نیاز است. اما میپردازیم که سرفصلهای بخش نرم افزاری کلاس که هر دستگاهی پروگرام خودش را لازم دارد. پس سرفصلهای نرم افزاری بصورت تئوری و سطحی توسط تعمیرکار پوز بیان میشود؛ اما اگر شما بخواهید نوع خاصی از دستگاه را تعمیر و عیب یابی کنید استاد روشهای خرید و بدست آوردن هر یک را در اختیار شما قرار میدهد.

بازار کار تعمیرات دستگاه پوز

آموزش تعمیرات کارت خوان

بمراتب با زیاد شدن این دستگاهها و شخصی بفروش رسیدن کارت خوان ها میتواند میزان خرابی را در تعمیرگاهها زیاد کند. در آینده ای نزدیک دستگاههای پوز بانکی جای خود را به خودپردازها میدهند؛ چرا که اسکناس کم شده و بیشتر معاملات با کارت بکارت و انتقال از طریق اپلیکیشن ها انجام میشود.

راه اندازی بخش تعمیرات برای فروشندگان دستگاه پوز، نمایندگی های پوز و واردکنندگان این دستگاه بسیار خوب پیش بینی میشود. تعمیر سخت افزاری کارت خوان و برطرف کردن اشکالات نرم افزاری و آپدیت کارتخوان از موارد مهم در یک تعمیرگاه پوز است.

برای اینکه به یک تعمیرکار پوز ماهر تبدیل شوید ما بهترین تعمیرکار پوز را برای آموزش به شما مهیا کرده ایم. اعتماد شما به شرکت کامتک در آموزش تعمیرات کارتخوان با دیدن فضای آموزشی و ابزارهای این مرکز میتواند شروع میشود. پس میتوانید از کارگاه آموزشی ما دیدن کنید. 

زمانبندی کلاس آموزش تعمیر پوز
۱۵٪
آموزش تعمیر دستگاه پوز

عیب یابی انواع پوز فروشگاهی، سیار و سیم کارتی

مدت زمان آموزش
۲۸ ساعت تئوری و عملی
شروع کلاس
۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
شهریه کل
۱۵،۰۰۰،۰۰۰ ۱۲،۰۰۰،۰۰۰ تومان
آموزش تعمیر پرینتر

عیب یابی مدلهای چاپگر اچ پی، کنون و اپسون بهمراه شارژ کارتریج

مدت زمان آموزش
۲۰ ساعت تئوری و عملی
شروع کلاس
۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
شهریه کل
۱۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان
پرسشهای شما و پاسخهای ما در آموزش تعمیر پوز
بیشترین سوالات شما درباره نحوه آموزش تعمیرات کارتخوان
ویژگی‌های برتر دوره‌های کامتک
ارائه جزوه، فیلم آموزشی از کلاسها

برای هر رشته فیلم آموزشی، PDF، جزوه های تایپ شده، نقشه مدارات، سرویس منوال و کتاب داریم.

کارهای عملی و کاربردی بر روی انواع مدل‌ها

انواع بردهای مختلف از جدیدترین برندها بصورت سالم و خراب در کارگاههای آموزشی کامتک مهیا است.

برگزاری کلاس‌های فوق پیشرفته

نکات مهم در تعمیر برد، روشهای اصولی عیب یابی طبق استانداردهای بین المللی و راهکارهای تعمیرات

منتخب بهترین اساتید مجرب و متخصص

کامتک با گزینشهای سخت با تجربه ترین اساتید متخصص و تعمیرکار را برای کلاسهای آموزشی گلچین میکند.

ارائه مدرک بین المللی و پشتیبانی فنی

ارائه رزومه کاری معتبر و بین المللی با قابلیت پیگیری و ماهها پشتیبانی فنی توسط کامتک بصورت آنلاین

روشهای راه اندازی بهترین تعمیرگاه

کارگاه شما را با بهترین و بصرفه ترین ابزارهای روز تجهیز میکنیم؛ پیشنهاد بهترین راه اندازی کسب و کار

ارسال پیام در واتساپ