منو

تنظیمات Safe Mode اندروید (تمامی گوشی ها)

موبایل و تبلت

فرض کنید شما در طول یک مدت کوتاه تعداد زیادی نرم افزار برروی دستگاهتان نصب کرده اید و اکنون مشاهده می کنید گوشی شما بسیار کند شده است یا عملکرد مناسبی ندارد (به عنوان مثال مدام هنگ می کند یا مصرف بیش از حد باتری دارد) در این زمان بهترین راهکار شما وارد شدن به Safe Mode می باشد تا بتوانید به عیب یابی دستگاهتان بپردازید و در صورت نیاز نرم افزار مخرب را پیدا و حذف کنید.

تنظیمات Safe Mode اندروید (تمامی گوشی ها)
دسته‌بندی: موبایل و تبلت

تنظیمات Safe Mode اندروید (تمامی گوشی ها)

سرعت گوشی خود را افزایش دهید و به عیب یابی دستگاهتان در شرایط خاص در Safe Mode بپردازید !

فرض کنید شما در طول یک مدت کوتاه تعداد زیادی نرم افزار برروی دستگاهتان نصب کرده اید و اکنون مشاهده می کنید گوشی شما بسیار کند شده است یا عملکرد مناسبی ندارد (به عنوان مثال مدام هنگ می کند یا مصرف بیش از حد باتری دارد) در این زمان بهترین راهکار شما وارد شدن به Safe Mode می باشد تا بتوانید به عیب یابی دستگاهتان بپردازید و در صورت نیاز نرم افزار مخرب را پیدا و حذف کنید. حال شاید برای شما سوال پیش بیاید که Safe Mode دقیقا چیست؟ در ادامه بیشتر به مبحث آموزش تعمیر گوشی می پردازیم.

آموزش عیب یابی گوشی با ورود به Safe Mode اندروید (تمامی گوشی ها)
 

برای تنظیمات Safe Mode آندروید شما می توانید سیستم عامل اندرویدی خود را بدون اجرای نرم افزارهای جانبی اجرا کنید. مثلا هنگامی که در محیط safe mode اقدام به راه اندازی سیستم عامل ویندوز می کنید، ویندوز بدون هیچگونه نرم افزار جانبی اجرا می شود. در این صورت اگر مشکل مورد نظر مشاهده نشد، نشان دهنده این است که یکی از نرم افزارها مشکل مذکور را بوجود آورده اند.

اما فکر می کنید اگر یکی از اپلیکیشن ها مشکلی را در سیستم عامل آندروید بوجود بیاورند چه خواهد شد؟ جواب ساده است. شما هم می توانید مراحل تعمیرات گوشی اندروید را مانند ویندوز انجام دهید و با اجرای آندروید در محیط پیش فرض، مشخص کنید که آیا مشکل از اپلیکیشن ها می باشد یا خیر. همچنین می توانید اپلیکیشن هایی که در حالت عادی قادر به حذف آنها نیستید را حذف کنید.

استفاده از حالت Safe Mode برای حل دو مشکل اصلی می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد :

  • اگر که دستگاه اندرویدی شما بصورت مداوم هنگ می‌کند و یا نصب نرم‌افزاری باعث ایجاد اختلال در گوشی شما شده است، می‌توانید با ورود به حالت Safe Mode، این مشکلات را برطرف کنید. در حالت Safe Mode،‌ شما تنها به اپلیکیشن‌های پیش فرض خود گوشی دسترسی دارید، اما می‌توانید با ورود به Settings > Apps، اقدام به حذف نرم‌افزارهای نصب شده کنید.
  • اگر که دستگاه شما بدلیل نصب نرم‌افزارهای زیاد و متعدد کند شده است و می‌خواهید بصورت موقت سرعت دستگاه خود را افزایش دهید تا کاری را انجام دهید، می‌توانید از Safe Mode استفاده کنید. در حالت Safe Mode، شما به اپلیکیشن‌های پیشفرض خود همانند Gmail، Chrome و … دسترسی دارید.

آموزش ورود به Safe Mode در دستگاه های مختلف دارای سیستم عامل اندروید :

در همه دستگاه ها به غیر از گوشی های کمپانی سامسونگ :

برای ورود به حالت Safe Mode، تنها کافیست که کلید Power را نگه داشته تا با پنجره خاموش کردن دستگاه مواجه شوید. حال، کافیست که دست خود را بر روی Power Off نگه دارید (رها نکنید) تا پیغام دیگری برای شما نمایش داده شود که به شما اعلام کند آیا تمایل به ورود به Safe Mode دارید؟ که شما باید تایید کنید.

آموزش ورود به Safe Mode در گوشی های سامسونگ و گوشی های دارای نسخه اندروید ۴٫۱ و پایین تر :

ابتدا دستگاه خود را خاموش کنید. حالا دستگاه را روش کردن و منتظر باشید تا لوگوی شرکت سازنده نمایش داده شود. در این هنگام دکمه های کم و زیاد کردن صدا را با هم فشار دهید. این دو دکمه را تا موقعی که عبارت Safe Mode در گوشه پایین و سمت چپ صفحه نمایش ظاهر شود نگه دارید.

نکته ۱ : هنگامی که تلفن همراه شما در حالت Safe Mode اجرا شود، کلمه Safe Mode را در گوشه پایین سمت چپ خواهید دید.

نکته ۲ : برای خارج شدن، شما کافیست که دستگاه خود را به روش معمولی خاموش کنید و مجدد آن را راه‌اندازی کنید. خواهید دید که در راه‌اندازی بعدی، دستگاه شما بصورت نرمال بالامی‌آید.

موبایل و تبلت نصب اندروید تنظیمات آندروید نصب آندروید Safe Mode اندروید
مقالات مرتبط
قابلیت‌های نسخه نهایی اندروید
سیستم عامل اندروید قابلیت های بسیار متنوع و متعددی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. تنوع این قابلیت ها سبب شده که اغلب کاربران نسبت به وجود برخی از آن‌ها (قابلیت ها) آگاهی نداشته باشند. در این مقاله قصد داریم که به معرفی بهترین قابلیت های اندروید که اغلب کاربران از آن‌ها غافل هستند، بپردازیم.
ارسال پیام در واتساپ