منو

اصطلاحات نرم افزاری موبایل

موبایل و تبلت

اموزش اصطلاحات تخصصی در زمینه موبایل برای افرادی که در حال انجام کار تعمیرات موبایل هستند در این مقاله آورده شده است. این اصطلاحات کمک میکند تا تعمیرکار موبایل اطلاعات بیشتری برای پاسخگویی مشتریان داشته باشد.

اصطلاحات نرم افزاری موبایل
دسته‌بندی: موبایل و تبلت

اصطلاحات نرم افزاری موبایل

در اصل اموزش تعمیرات موبایل مستلزم تجربه ای است که تعمیرکار گوشی موبایل در طول مدت کار خود بدست میاورد. در بخش آموزشگاه کامتک بصورت کاربردی و عملی بخش های اصلی موبایل را اموزش میدهیم ولی این مطالب کمک بیشتری برای پاسخگویی به مشتریان بیشتر است.

آموزش نرم افزار موبایل

در اموزش موبایل لازم است که همواره به روز شویم و با اضافه کردن دانش خود در زمینه تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری موبایل خدمات بیشتری به مشتریان ارائه دهیم. شرکت کامتک در تعمیرات موبایل باکس های جدید نرم افزاری و بهترین تجهیزات را فراهم نموده است.

✅ فایل QCN چیست ؟
ـQCN مخفف Qualcomm Calibration Network است . فایل QCN حاوی اطلاعات شبکه (2G,3G,4G) میباشد و اطلاعات شبکه را در فایل امنیتی NVM ترمیم میکند.

در مواقعی از فایل QCN استفاده میکنیم که بعد از فلش , آنلاک و … مشکلاتی از قبیل Not Register Network و یا مشکلات دیگر شبکه مواجه باشیم .

قبل از استفاده از QCN نکات زیر را توجه کنید :

با فایل QCN نمی توان Basband را ترمیم کرد
در مدل دستگاه و QCN دقت کنید اشتباه در نصب ممکن است باعث پریدن Baseband دستگاه شما شود .
قبل از استفاده از QCN بهتر است توسط باکس از قسمت های مختلف پشتیبان (Backup) بگیرد .
ـQCN مشکلات IMEI را حل نمیکند.

اصطلاحات در آموزش برنامه ریزی موبایل

البته در بخش آموزش نرم افزار موبایل کلیه اشکالات نرم افزاری روی گوشیهای آندرید و گوشیهای اپل بررسی و کار عملی صورت میگیرد. آموزش برنامه ریزی موبایل و عیوب متداول نرم افزاری موبایل مستلزم جمع آوری اطلاعات اصلی در این زمینه است.

✅ فایل Cert چیست ؟

تمامی مدل های 2014 و 2015 گوشی سامسونگ سیستم امنیتی جدید برای Imei دارند.
Cert به معنی مجوز و مخفف Certificate است که اطلاعات شبکه (Lock , Unlock) و سریال در این فایل است .

آموزش نرم افزار موبایل

برای رایت این فایل Cert باید ابتدا EFS دستگاه را ریست کنید و سپس فایل Cert رای بر روی دستگاه خود رایت کنید . در جواب نگرفتن با یک فایل فایل دیگری را تست کنید .
فایل های Cert بر اساس Key ID است . مدل هایی که Key ID آنها یکسان باشد میتوانید از فایل Cert برای یک دیگر استفاده کنید.
بعد از رایت فایل Cert اطلاعات شبکه فایل Cert کاملا به دستگاه شما انتقال پیدا میکند، به عنوان مثال دستگاهی که فایل Cert از آن خوانده (Read) شده آنلاک باشد بعد از نصب فایل Cert دستگاه شما هم آنلاک میشود.

برای استفاده از فایل Cert باید دستگاه روت باشد.
در مدل های جدید سامسونگ با زدن کد #0011#* نیاز به فایل Cert مشخص شده است، به صورتی که بعد زدن کد در صفحه کلید گوشی با پیغام Imei Cert Pass نیازی به فایل Cert ندارد و در صورتی که پیغام Imei Cert Fail داد نیاز به فایل Cert دارد .

✅ فایل EFS چیست ؟

در تمامی گوشی و تبلت های برند سامسونگ پوشه ای بنام EFS وجود دارد که در آن اطلاعات مهمی شامل بیس باند، مک آدرس، IMEI قرار میگیرد اگر داده های این پوشه به هر علتی نظیر تعویض رام حذف شود بیس باند unknown میشود در نتیجه اسمارت فون شما آنتن ندارد. برای حل این مشکل چاره ای جز بردن گوشی به تعمیرگاه معتبر موبایل و یا نمایندگی های محصول با صرف هزینه زیاد ندارید. پاک شدن یا آسیب دیدن فولدر EFS بعد از فلش رام در دیوایس های برند سامسونگ رایج است بنابراین قبل از نصب رام و کاستوم رام بر روی اسمارت فون برند سامسونگ خود با آموزش زیر از پوشه EFS بکاپ تهیه کنید تا در صورت مواجه با این مشکل بتوانید آن را رستور کنید.

✅ فایل FRP چیست ؟

اخیرا گوشی های سامسونگ با امنیت جدیدی وارد بازار میشوند که نام این سیستم امنیتی frp هست. قبل از آموزش برای غیر فعال کردن این امنیت ابتدا به تعریف آن میپردازیم و بعد از آن نحوه فعال و غیرفعال کردنش را بررسی میکنیم.
FRP یا همان factory reset protection به امنیتی گفته میشود که در گوشیهای سامسونگ تعبیه شده تا افراد دیگری بجز مالک گوشی سامسونگ نتواند از دستگاه استفاده کند. البته سیسیتم اندرید برای تبلت و گوشی های مختلف یکسان عمل میکند ولی برخی از گوشیها ممکن است حالت های خاص داشته باشد.

این قفل چه زمانی فعال میشود؟ اگر به گوشی های سامسونگ حساب جیمیل بدهید این قفل فعال میشود.

چه زمانی گوشی قفل میشود؟ اگر به گوشی سامسونگ که frp در آن فعال است بطور ناگهانی فلش زده شود، یا اطلاعات گوشی را از منوی ریکاوری حذف کنید، بعد از روشن شدن دستگاه اندرویدی خود خواهید که برای گذراندن مراحل ابتدایی آماده بکار گوشی نیاز به وصل شدن به وای فای را دارد. بعد از وصل شدن به وای فای گوشی وارد صفحه ای میشود که از شما حساب جیمیل را میخواهد و تا زمانیکه این حساب را وارد نکرده اید نمیتوانید از گوشی استفاده کنید.

موبایل و تبلت اموزش نرم افزار موبایل اموزش موبایل آموزش فلش کردن موبایل
مقالات مرتبط
آشنایی با روش تعمیرات موبایل
در اینجا میخواهیم روش های تعمیرات موبایل و دستیابی به شروع کار تعمیرات موبایل را که چطور مغازه و یا شرکتی یا میزی در این رابطه داشته باشیم ایجاد کنیم. همانطور که گفته شد وقتی اطلاعات خود را روی مشخصات فنی یک موبایل بالا ببریم و بتونیم گوشی های مختلف موبایل را مقایسه کنیم و از امکانات آنها بصورت کاربردی مطلع باشیم گام نخست در تعمیرات موبایل را برداشته ایم.
فعالسازی زبانهای مختلف در موبایل
فعالسازی زبانهای مختلف در گوشیها و فارسی سازی رام گوشی امروزه برای کاربران اهمیت دارد. برخی از کاربران بعلت شغل و ارتباط با کشورهای دیگر لازم است که از منوی گوشی به زبانهای دیگر استفاده کنند. و یا لازم است که به زبانهای دیگر تایپ کنند. اموزش فعال کردن زبان های مختلف برای انواع گوشیهای هوشمند در این بخش آورده شده است.
ارسال پیام در واتساپ