منو

روش های بازیابی اطلاعات هارد دیسک

کامپیوتر و لپ تاپ

تخصص و تکنیک های یک متخصص بازیابی اطلاعات به شدت مهم است چرا که تکنیک های یک متخصص به همراه بهره مندی از تکنولوژی، ابزار آلات، دستگاه بازیابی اطلاعات تعمیر هارد دیسک تنها عامل موفقیت برای استخراج دیتا و اطلاعات یک هارد خراب یا سوخته است.

روش های بازیابی اطلاعات هارد دیسک
دسته‌بندی: کامپیوتر و لپ تاپ

روش های بازیابی اطلاعات هارد دیسک

بازیابی اطلاعات هارد به فرآیندی گفته می شود که طی آن اطلاعات هارد دیسک های خراب، اطلاعات از دست رفته ، بازیابی و ریکاوری می شود که به دانش و تکنولوژی پیشرفته ای نیازمند است. تخصص و تکنیک های یک متخصص بازیابی اطلاعات به شدت مهم است چرا که تکنیک های یک متخصص به همراه بهره مندی از تکنولوژی، ابزار آلات، دستگاه بازیابی اطلاعات تعمیر هارد دیسک تنها عامل موفقیت برای استخراج دیتا و اطلاعات یک هارد خراب یا سوخته است. تغییر رویه ذخیره اطلاعات از چاپ روی کاغذ به ذخیره سازی در سطوح مغناطیسی که رایج ترین آن هارد دیسک است اهمیت این تکنولوژی که روزبه روز در حال گسترش و پیشرفت می باشد را پررنگ تر می کند. اطلاعات در سطح هارد شامل هر نوع منبعی، عکس، فیلم، متن، صوت و انواع نرم افزار های مختلف می باشد.

روش های بازیابی و ریکاوری اطلاعات هارد

برخی از ایرادات رایجی که باعث از دادن اطلاعات میشوند به دو دسته کلی تقسیم میشوند:

آموزش نرم افزاری ریکاوری هارد

شامل پارتیشن بندی ناصحیح، پارتیشن هایی که از دسترس خارج میشوند، داده های ویروسی شده، حذف یا فرمت اشتباهی اطلاعات میشود. که میتوان با استفاده از نرم افزار های مخصوص بازیابی اطلاعات هارد مانند easy recovery pro ، active file recovery ، recover my files اطلاعات از دست رفته را به دست آورد.

آموزش سخت افزاری بازیابی اطلاعات

نوسانات برق، آسیب های ناشی از ضربه یا سقوط هارد، آسیب های ناشی از رطوبت باعث از دست دادن اطلاعات میشود که دراین صورت ملزم به استفاده از دستگاه PC3000 هستیم. این ابزار قوی ترین دستگاه سخت افزاری نرم افزاری بازیابی اطلاعات در دنیا میباشد.
دستگاه بازیابی اطلاعات هارد روسی برتری های بسیار زیادی نسبت به ابزارهای ریکاوری اطلاعات ساخت کشور چین دارد که قابل مقایسه نیست. نوع چینی در مقایسه با PC3000 روسیه در بازیابی اطلاعات بسیار ضعیف عمل میکنند. ما به PC3000 یک ابزار سخت افزار میگوییم زیرا نرم افزار پی سی سه هزار میتواند به قطعات سخت افزاری هارد دسترسی پیدا کند و میتواند قطعات مانند موتور، هد و سکتور های هارد را کنترل نماید. مثلا برداشتن و از کار انداختن نرم افزاری هد توسط PC3000 مانند برداشتن سخت افزاری هد میباشد.
مهمترین قسمت کار عیب یابی و مشخص شدن ایراد هارد است اگر عیب یابی اشتباه باشد نتیجه ی کار بی شک به خراب تر شدن هاردمنجر میگردد. داشتن PC3000 دلیلی بر بهتر بازیابی و تعمیر کردن هارد نیست و اشتباه کار کردن با این دستگاه باعث میشود که هارد شما دیگر در هیچ جای دنیا بازیابی اطلاعات نشود.
برای ترمیم و ریکاوری و بازیابی اطلاعات هارد دیسک مانند دیتکت نشدن، بدسکتور دار بودن و هنگ کردن، بهترین و قویترین دستگاه نرم افزاری و سخت افزاری برای ریکاوری یا بازیابی و برگرداندن اطلاعات پارتیشن و درایو هارد، pc3000 روسیه میباشد. قدرت نرم افزارها در بازیابی اطلاعات کم است حتی اگر هارد سالم باشد و راحت دیتکت کند و هیچ مشکل سخت افزاری نداشته باشد.

نکته: اگر هارد مشکل سکتور داشته باشد اسکن نرم افزار بازیابی اطلاعات باعث میشود هارد خرابتر و دیگر در سیستم شناسایی نشود.

نکاتی برای جلوگیری از خرابی هارد دیسک

 قبل از نصب ویندوز حتما لیبل درایو C یا هر درایوی که می خواهید ویندوز نصب کنید را ترجیحا با نام Windows عوض کنید تا دچار مشکل نشوید.

  • ریختن اطلاعات بعد از پاک شدن پارتیشن ها یا حتی فایل ها ، شانس بازیابی اطلاعات را کم تر می کند پس از این کار جدا خودداری فرمایید.
  • گاها دیده می شود که خود شخص اقدام به ریکاوری توسط نرم افزار های بازیابی اطلاعات می کند و اطلاعات بازیابی شده را مجددا در همان هارد ذخیره می کند و بعد متوجه می شود که اطلاعات بازیابی شده، اجرا نمی شود یا خلاصه اینکه مورد تایید نیست که در این حالت شانس شما برای بازیابی اطلاعات شدیدا کاهش پیدا می کند. از نظر ما این کار بدترین حالت ممکن است.
  • اگر اطلاعات شما به هر دلیل حذف شد، بهترین کار خاموش کردن لپ تاپ یا کامپیوتر می باشد بدون هیچ دستکاری اضافی می باشد در این حالت مطمئن شوید که اطلاعات قابل ریکاوری می باشد و جای نگرانی نخواهد بود.
  • اگر درایو یا پارتیشن شما به هر دلیلی فرمت شد از ریکاوری توسط نرم افزار ها یا ریختن مجدد اطلاعات جدا خودداری کنید در اینصورت اطلاعات شما مانند روز اول و بصورت پوشه بندی بازیابی اطلاعات خواهد شد.

بازیابی اطلاعات هارد سوخته

استفاده از واژه هارد سوخته غلط است، اجزای هارد ممکن است خراب شود اما هیچ گاه نمیتوان گفت که که هارد سوخته است. معمولا در اثر نوسانات برق برد هارد دچار سوختگی می شود که اگر برد هارد دیسک بسوزد موتور هارد دیسک روشن نمی شود. برای بازیابی اطلاعات هارد سوخته، باید برد هارد تعمیر یا اگر این عمل ناممکن باشد آن را تعویض کرد و با سازگار کردن هارد با برد جدید شروع به ریکاوری و بازیابی اطلاعات کرد.

البته در آموزش ریکاوری اطلاعات هارد کلیه هارد دیسک های اکسترنال، اینترنال و هارد سرور برای مثال آورده شده است. آموزش کار با کارت PC3000 نیز در کارگاههای کامتک بعنوان رشته مهم جهت ریکاوری اطلاعات میباشد. لازم است برای اینکه بهترین نیتجه را روی ریکاوری اطلاعات بدست بیاورید حتما با هارد دیسک های خراب تمرین و تست انجام دهید.

کامپیوتر و لپ تاپ بازیابی اطلاعات هارد اموزش ریکاوری هارد تست سلامت هارد تعویض هد هارد آموزش تعمیر برد هارد
مقالات مرتبط
آموزش تعمیرات پاور کامپیوتر (power)
از مهمترین اجزای یک کامپیوتر منبع تغذیه ی آن میباشد. به طوری که اگر توان مصرفی مورد نیاز قطعات رایانه تأمین نشود آن قطعات از کار خواهند افتاد. پاور وظیفه ی برق رسانی به اجزای دیگر را به عهده دارد. کامپیوتر های شخصی نیز مانند هر وسیله الکترونیکی جهت کار به منبع تغذیه خاص خود نیاز دارند، منبع تغذیه ای که بتواند ولتاژ های مورد نیاز بخش های داخلی یک کامپیوتر را تامین نماید.
آموزش تعمیر لپ تاپ
دوستانی که کار مونتاژ و کار تعمیر سخت افزاری کامپیوتر را انجام میدهند بزودی باید خود را آپدیت کنند چرا که کامپیوترهای بزرگ خانگی که به PC پی سی معروف هستند کم کم جای خود را به لپ تاپ ها داده اند و گستردگی و فروش این نوع دستگاهها زیاد است. آموزش تعمیرات لپ تاپ برای مغازه داران و کسانیکه میخواهند در شرکت های تعمیرات فعالیت کنند مناسب و مفید میباشد.
ارسال پیام در واتساپ