منو

آموزش تعویض ال سی دی لپ تاپ

کامپیوتر و لپ تاپ

ال سی دی و ال ایی دی در لپ تاپ یکی از نقاطی است که بیشترین آسیب را می بیند. اکثر نوت بوک ها و لپ تاپ ها، بر اثر بی دقتی و ضربه وارده به آن، دچار شکستگی ال سی دی می شوند. شکستگی ال سی دی معمولا ترمیم نمی شود و فرد باید آن را تعویض نماید.

آموزش تعویض ال سی دی لپ تاپ
دسته‌بندی: کامپیوتر و لپ تاپ

آموزش تعویض ال سی دی لپ تاپ

ال سی دی و ال ای دی در لپ تاپ یکی از نقاطی است که بیشترین آسیب را می بیند. اکثر نوت بوک ها و لپ تاپ ها، بر اثر بی دقتی و ضربه وارده به آن، دچار شکستگی ال سی دی می شوند. شکستگی ال سی دی معمولا ترمیم نمی شود و فرد باید آن را تعویض نماید. حال اگر میخواهید خودتان ال سی دی یا ال ای دی لپ تاپ و نوت بوک خود را تعویض نمایید آموزش تعمیرات لپ تاپ را دنبال نمایید.

روش های تعویض ال سی دی لپ تاپ

اولین گام در تعویض LCD لپ تاپ شناخت ابعاد صفحه نمایش و کیفیت آنها میباشد. هر لپ تاپ میتواند صفحه نمایش LED و LCD داشته باشد. تقریبا تمامی مدلهای لپ تاپ دارای حالت یکسان در تعویض ال سی دی دارند. باز کردن صحیح قاب دور لپ تاپ و استفاده از ابزارهای مناسب مهمترین اصول تعویض صفحه نمایش لپ تاپ است.

 آماده کردن ال سی دی جدید برای لپ تاپ و تعویض ال سی دی لپ تاپ

برای تعویض ال سی دی خود (LCD) نیاز دارید تا یک ال سی دی یا ال ای دی که مخصوص دستگاه خود است را تهیه نمایید و آماده تعویض آن گردید. برای شروع نیاز به چند ابزار کوچک دارید. یکی از وسایل بسیار ضروری پک پیچ گوشتی است که دارای چندین سایز پیچ گوشتی باشد. همچینی تعدادی تیغه یا صفحه فلزی و پلاستیکی نازک نیز کنار دست خود داشته باشید. این صفحات برای برداشتن قاب دور ال سی دی یا قاب دور ال ای دی (قاب LCD) لازم است.

گام اول : برداشتن قاب ال سی دی

پس از برداشتن باطری و کشیدن آداپتور، با دقت اطراف صفحه نمایش را بررسی نمایید. برای تعویض ال سی دی لپ تاپ نیاز دارید که این قاب را از لپ تاپ جدا سازید. در این مدل لپ تاپ مورد بررسی ما، دو بالشتک در بالا قرار دارد که ال سی دی لپ تاپ را نگه می دارد. در ابتدا نیاز است که حفاظ پلاستیکی روی آن را خارج نموده، سپس پیچ زیر آن را باز نماییم. پس از اینکه پیچ را باز نمودید، به یک پیک پلاستیکی یا فلزی، شیار بین دو قاب ال سی دی را باز نمایید تا از هم باز گردد. پیک را در راستای قاب ال سی دی لپ تاپ بالا ببرید تا تمام اتصالات قاب لپ تاپ از هم باز کرد.

توجه : ممکن است لپ تاپ شما دارای پیچ صفحه نمایش نباشد. ممکن است قاب ال سی دی شما با ضربه ای کوچک بر روی آن باز شود یا اینکه با یک پیک کوچک به راحتی باز شود و نیاز به باز کردن پیچ نداشته باشد. پس لطفا قبل از اینکه اقدام به باز کردن باز کردن قاب لپ تاپ خود نمایید، دستورالعمل را با لپ تاپ خود تطبیق دهید و از طریق وب سایت های مرتبط با کمپانی تولید کننده لپ تاپ خود، از پیچ ها و نحوه باز کردن آن مطلع شوید. صرف نظر از اینکه چگونه اینکار صورت میگیرد، باید این کار را انجام داد و قاب ال سی دی لپ تاپ را از دور آن برداشت.

گام دوم : برداشتن پنل LCD شکسته از روی لپ تاپ

برای برداشتن ال سی دی شکسته لپ تاپ ابتدا باید تمامی پیچ های نگهدارنده آن بر روی لپ تاپ از روی آن برداشته شود. سپس تمامی کابل هایی که از ال سی دی لپ تاپ به مادر برد لپ تاپ وصل شده اند را قطع نمایید. اگر سال تولید لپ تاپ یا نوت بوک شما برای قبل از سال ۲۰۱۰ می باشد، و دارای ال سی دی و بک لایت آن می باشد، بر روی برد لپ تاپ دو کابل وجود دارد. اما ال سی دی لپ تاپ های تولیدی پس از ۲۰۱۰ دارای یک کابل است. حال برچسب های کارخانه را نگاه کنید و مدل کامل ال سی دی لپ تاپ خود را پیداکنید و یک نمونه از آن خریداری کنید.

 گام سوم : نصب ال سی دی جدید

 لپ تاپ خریداری شده را باز نمایید و مطمئن شوید که با LCD قبلی لپ تاپ یکی است. در صورتی که دو ال سی دی یکی بودند، ال سی دی لپ تاپ شما آماده وصل است. کابل تصویر را به ال سی دی جدید لپ تاپ وصل نمایید؛ و مطمئن شوید که LCD نو لپ تاپ در جای جدید خود کامل قرار گرفته است. 

گام چهارم : تست ال سی دی جدید لپ تاپ و جاانداختن قابل

کابل برق و باتری را وصل نمایید و تست کنید که LCD جدید لپ تاپ به صورت صحیح وصل شده باشد و تصویر لپ تاپ به صورت صحیح و کامل بالا بیاید. پس از تست لپ تاپ، می توانید قاب دور ال سی دی را جا بزنید و پس از بستن پیچ های قاب ال سی دی، دستگاه آماده استفاده است. آموزش تعویض ال سی دی لپ تاپ کمک میکند تا در منزل با امکانات کم بتوانید ال سی دی شکسته لپ تاپ خود را تعویض نمایید.

کامپیوتر و لپ تاپ تعویض ال سی دی لپ تاپ آموزش تعویض lcd لپ تاپ پنل LCD شکسته تست ال سی دی لپ تاپ قاب ال سی دی
مقالات مرتبط
آموزش تعمیر لپ تاپ
دوستانی که کار مونتاژ و کار تعمیر سخت افزاری کامپیوتر را انجام میدهند بزودی باید خود را آپدیت کنند چرا که کامپیوترهای بزرگ خانگی که به PC پی سی معروف هستند کم کم جای خود را به لپ تاپ ها داده اند و گستردگی و فروش این نوع دستگاهها زیاد است. آموزش تعمیرات لپ تاپ برای مغازه داران و کسانیکه میخواهند در شرکت های تعمیرات فعالیت کنند مناسب و مفید میباشد.
ارسال پیام در واتساپ