منو

آموزش مونتاژ کامپیوتر

آموزش مونتاژ کامپیوتر

در دوره آموزش مونتاژ کامپیوتر نصب قطعات مین برد، پردازنده، رم، هارد،‌ پاور و کارت گرافیک را شرح میدهیم. آموزش اسمبل کامپیوتر شامل مونتاژ قطعات کامپیوتر بطور صحیح است که سیستم بهترین توانمندی را در کار داشته باشد. ست کردن رم RAM، پردازنده CPU و پاور Power با مادربرد کامپیوتر MainBoard از مهمترین مسائل کلاس اسمبل کامپیوتر میباشد. کسانیکه میخواهند وارد دوره تعمیرات کامپیوتر شوند و یا خدمات کامپیوتری راه اندازی کنند، دوره آموزش اسمبل کردن کامپیوتر را لازم است بگذرانند.

آموزش مونتاژ کامپیوتر

آموزش اسمبل کامپیوتر شامل آموزش شناخت قطعات کامپیوتر از قبیل مادربرد، هارد، پاور، کارت گرافیک روی کیس میباشد

در اصل در دوره آموزش اسمبل کامپیوتر متوجه میشویم که یک مادربرد با چه نوع پردازنده و با چه نوع رم ست میشود. آموزش اورکلاکینگ سیستم، آموزش تنظیمات بایوس، آموزش نصب دو سیستم عامل، آموزش نصب آی ا اس iOS، آموزش نصب دو کارت گرافیک روی یک مادربرد و آموزش بروز کردن سیستم از مباحث پیشرفته در این کلاس است.

دوره آموزش اسمبل کامپیوتر و شناخت قطعات

آشنایی با نسل های قطعات کامپیوتر و سطح کیفی برندها

آموزش نصب و جداسازی قطعات سخت افزاری مانند رم، هارد دیسک،‌دی وی دی رایتر، کارت گرافیک، کارت صدا، کارت شبکه، پاور روی مادربرد

آشنایی با جامپرها، چراغ های کیس و نصب آنها

آموزش بوق های کیس،‌ نصب بلندگوی کیس و عیب یابی از طریق همین صداها

روش تنظيم خصوصيات Bios نوع Award و  Phoenix

بستن قطعات و توانمدی هر یک در اسمبل بهتر

 شناخت حرفه ای هارد دیسک، پارتیشن بندی و فرمت

آماده سازی سیستم، تنظیمات بایوس

روش بوت کردن و نصب سیستم عامل ویندوز و لینوکس 

آموزش نصب درایور ها و طریقه دانلود از سایت های مرجع

شناسایی قطعات سخت افزاری بصورت دستی در ويندوز

موارد تخصصی تر در آموزش نصب و راه اندازی و کلاس مونتاژ کامپیوتر

آموزش نصب ویندوز و آی ا اس روی لپ تاپ مک APPLE

آموزش اورکلاکینگ سیستم و استفاده بهینه و با توانایی بالای قطعات کامپیوتر

آموزش تنظیمات بایوس بصورت تخصصی روی مین بردهای گیگابایت، ایسوس، اینتل و مین برد ام اس آی

آموزش نصب درایورهای اصلی جهت کارایی بهتر نرم افزارهای ویندوز

آموزش مونتاژ کامپیوتر ماینینگ

یکی از بخش های مونتاژ کامپیوتر راه اندازی و نصب کامپیوتر ماینینگ میباشد. اینکه بدانیم قطعات کامپیوتر ماینینگ چگونه اسمبل میشوند و در استخراج بیت کوین کمک میکنند در این کلاس تشریح میشود. کامپیوترهای ماینینگ دارای پردازنده های بسیار قوی برای استخراج بیت کوین هستند. در این سیستم ها کارت گرافیک ها نقش پردازنده را اجرا میکنند. در اصل پردازنده گرافیکی کارت VGA بصورتی روی مین برد نصب شده که عملیات پردازش را انجام میدهند.

آموزش اسمبل کامپیوتر ماینینگ و آموزش راه اندازی سیستم ماینینگ از کلاسهای تخصصی کامتک میباشد که بصورت خصوصی زیر نظر کارشناس با تجربه تدریس میشود. بهترین قطعاتی که برای یک سیستم ماینینگ استفاده میشود و اینکه چگونه این قطعات در مونتاژ کمترین اشکال را برای کامپیوتر بوجود میآورند، از موارد اصلی جلسات آموزشی است.

راه اندازی سیستم ماینینگ و استخراج ارز دیجیتال در صورتی بهترین نتیجه را دارد که قدرت پردازش و قطعات عالی در کامپیوتر بکار رفته باشد. آموزش مونتاژ سیستم ماینینگ دارای دو بخش سخت افزاری و راه اندازی نرم افزاری دستگاه و ارتباط آن با شبکه است.

آموزش نصب سیستم ماینینگ

اگر میخواهید بهترین بهره برداری را از کامپیوتر ماین خود در استخراج بیت کوین‌ (ارز دیجیتال) داشته باشید لازم است تا کارایی دستگاه را بدانید. این امر باعث میشود که شما بهترین قطعات را برای کامپیوتر ماینینگ خود انتخاب کنید تا طول عمر بیشتر و کارایی بهتری داشته باشد. کارشناس متخصص کامتک شما را در جمع آوری بهترین سیستم های ماینینگ با توانایی مالی شما راهنمایی میکند.

دوره آموزش نصب و کارایی ماینینگ کاملا کاربردی و عملی روی همین دستگاههای اسمبل شده تشریح میشود. بدین صورت که علاقمندان به کسب و کار اینترنتی در زمینه استخراج بیت کوین میتوانند با اگاهی کامل در این زمینه سرمایه گزاری کنند.

آموزش تعمیر کیس ماینینگ نیز مانند تعمیر کارت گرافیک، تعمیر مین برد ماینینگ و منبع تغذیه کیس در بخش های دیگر سایت آورده شده است.

برخی از سرفصلهای دوره آموزش اسمبل


آموزش نصب CPU و ارتقاء پردازنده

اگر از یک سی پی یوی سوکت دار استفاده می شود : باید cpu را از لبه هایش در دست بگیریم و به گوشه های ردیف پین های آن نگاه کنیم , یک یا دو تا از گوشه ها باید پین های کمتری از بقیه داشته باشند . سپس به سوکت روی مادربورد نگاه می کنیم و گوشه هایی که مشابه با گوشه های تک cpu است را شناسایی می کنیم . سپس بازوی کوچک را بلند کرده و به نزدیک سوکت مادربورد برده و به ملایمت و آرامی , با هم خط کردن گوشه های مناسب و مقتضی , cpu را در سوکت قرار می دهیم . cpu باید به درستی در جای خود بلغزد و قرار گیرد . اگر این گونه نشد , اطمینان پیدا می کنیم که بازوی آزاد سازی سوکت کاملا بلند شده باشد و گوشه های تک cpu با گوشه های مربوطه در سوکت , تطابق داشته باشند. سپس کولر cpu را اضافه می نماییم . برخی از فن های cpu , نوارهای گرمایی از قبل تعبیه شده دارند که در جایی قرار دارد که در تماس با cpu است . سپس مقدارکمی از خمیر سلیکون را در وسط cpu پخش می کنیم و فن را روی آن میبندیم.

آموزش نصب حافظه و ارتقاء رم

آموزش نصب رم روی اسلات های مادربرد بسیار ساده میباشد و فقط باید اطلاعات داشته باشیم که بدانیم هر نوع مادربردی چه نوع رمی را ساپورت میکند. بطور معمول برای مادربردها از رم دوتایی استفاده میکنند که به این حالت دوال چنل dual channel گفته میشود. این قابلیت باعث افزایش سرعت پردازنده رم در ویندوز و لینوکس میشود. اسلات های رم دو تایی، چهارتایی و شش تایی هستند که برای اینکه از قابلیت صحیح رم روی برد استفاده کنیم باید رم ها را روی رنگ های یکسان قرار دهیم. از قلاب قفلی در انتهای سوکت برای جا زدن رم روی مادربرد استفاده کنید. در آموزش مونتاژ کامپیوتر مهمترین بخش، نصب حافظه را تشکیل میدهد.

آموزش نصب مادربورد کامپیوتر

مهمترین قطعه کامپیوتر، مادربرد میباشد که تمام قطعات روی این برد مادر اسمبل میشود. اگر اطلاعات خوبی درباره مادربرد داشته باشیم ۷۰ درصد راه را پیموده ایم. در اصل روی مادربرد قطعاتی مانند رم،‌ هارد،‌ کارت گرافیک و درایو نصب میشود. مادربرد از قطعه ای بنام پاور تغذیه میکند و برق رسانی صحیح پاور به روشن شدن کیس و به اصطلاح بوت شدن کمک میکند.

بنابه سرعت های پردازنده و حافظه کامپیوتر مادربردها دارای سطح کیفی و سرعت نیز هستند و تمام پردازنده ها روی هر مادربردی نصب نمیشود. هر مادربرد بسته به توانمندی آی سی ها و چیپ هایی که روی آن قرار دارد تعدای سی پی یو و رم را ساپورت میکند. مادربرد به بدنه کیس نصب میشود. در نصب آن از اتصالات بدنه و صاف بودن کف آن آگاه باشیم که اشکالاتی را برای آن بوجود نیاوریم. اشکالاتی مثل تاب برداشتن مادربرد در نصب ناصحیح روی کیس بوجود می آید.

بیشترین مبحث دوره آموزش اسمبل کامپیوتر را شناخت مادربردها تشکیل میدهد. مادربردها بسیار حرفه ای طراحی میشوند و برای اینکه یک سیستم با کیفیت خوب و قیمت مناسب مونتاژ کنیم مستلزم این است که اطلاعات خود را درباره این سخت افزار بالا ببریم. با یادگیری مدلهای مادربرد و مونتاژ رم و سی پی یو روی آن براحتی میتوانید آنرا ارتقا داده و نوت بوک ها را نیز بشناسیم.

آموزش نصب کارت گرافیک

امروزه بیشتر کارت گرافیک ها بصورت آنبرد روی مین بردها وجود دارند. در اصل مادبردها دارای چیپست گرافیک هستند که به مراتب کیفیتشان از یک کارت گرافیک ممکن است ضعیف تر باشد. برای بازیهای کامپیوتری و مونتاژ فیلم ها در سیستم از کارت های گرافیک استفاده میشود. این کارت های گرافیکی داران پردازنده و رم های مجزا برای پردازش تصویر روی سیستم میباشند. روش عیب یابی کارت گرافیک و بوق هایی وقتی خراب باشد بطور عملی در کارگاه آموزشی کامتک ارائه میشود. کارت گرافیک روی پایه هایی به نام AGP و PCIX نصب میشود. سوکت پی سی آی ایکس جدیدترین سوکت کارت گرافیک روی مادربردها میباشد و توانایی سرعت پردازش با مادربرد بالا میبرد.

آموزش نصب هارد

در رایانه های قدیم برای ذخیره سازی از درایو و هارد استفاده میشد. در حال حاضر هم از این دو قطعه برای ذخیره سازی اطلاعات استفاده میشود. هارد دیسک قابلیت ذخیره سازی و پاک کردن را دارد و سرعت فوق العاده ای دارد. در اصل سیستم عامل روی هارد بالا میآید. دی وی دی رایتر نیز میتواند اطلاعات را ذخیره کند. در حال حاضر دی وی دی رایتر روی کیس ها موجود میباشد و روی دستگاههای دی وی آر (ضبط دوربین مداربسته) نیز کارایی زیادی در ذخیره اطلاعات بعد از هارد دیسک دارد. درایوها با یک کابل برق به پاور و یک کابل دیتا به مادربرد وصل میشوند.

آموزش اتصال کابل های Data و Power

در اصل کابلها ارتباط بین قطعات درون کیس هستند که شامل دو دسته کابل آی دی ایی IDE و کابل ساتا SATA میباشند. در مادربردهای جدید از سرعت های بالای کابل ساتا استفاده میشود. استفاده از کابلهای ساتای اصلی روی مادربرد بهترین کیفیت سرعت را بین قطعات کامپیوتر ایجاد میکند. در آموزش اسمبل کامپیوتر این کابلها نمایش داده میشود و کارآموز بطور عملی با کارآیی هر یک آشنا میشود.

جا زدن این کابلها مهم است. در اصل سیستم برای تبادل بهتر اطلاعات روی ویندوز بهتر است اول هاردها را بشناسد و سپس درایوهای متفرقه را شناسایی کند.

ویژگی‌های برتر دوره‌های کامتک
ارائه جزوه و فیلم آموزشی

برای هر رشته فیلم آموزشی، PDF، جزوه های تایپ شده، نقشه مدارات، سرویس منوال و کتاب داریم. است.

کارهای عملی و کاربردی بر روی انواع مدل‌ها

انواع بردهای مختلف از جدیدترین برندها بصورت سالم و خراب در کارگاههای آموزشی کامتک مهیا است.

برگزاری کلاس‌های فوق پیشرفته

نکات مهم در تعمیر برد، روشهای اصولی عیب یابی طبق استانداردهای بین المللی و راهکارهای تعمیرات داریم.

منتخب بهترین اساتید مجرب

کامتک با گزینشهای سخت با تجربه ترین اساتید متخصص و تعمیرکار را برای کلاسهای آموزشی گلچین میکند.

ارائه مدرک بین‌المللی پشتیبانی و فنی

ارائه رزومه کاری معتبر و بین المللی با قابلیت پیگیری و ماهها پشتیبانی فنی توسط کامتک بصورت آنلاین

راه‌اندازی مرکز تعمیرات

کارگاه خود را با بهترین و بصرفه ترین ابزارهای روز تجهیز میکنیم؛ پیشنهاد بهترین راه اندازی کسب و کار