منو

آموزش مونتاژ کامپیوتر

سرفصلهای آموزش مونتاژ کامپیوتر یا اسمبل کردن کامپیوتر

با یادگیری بخش های مونتاژ شما براحتی سیستم های حرفه ای و خانگی مونتاژ کنید. سرفصلهای آموزش اسمبل سیستم گیمینگ و آشنایی با اورکلاکینگ سیستم ها و ارتقاء کامپیوتر بترتیب در عناوین کلاس عملی اجرا میشود.

 • آشنایی با نسل های قطعات کامپیوتر و سطح کیفی برندها
 • آموزش نصب و جداسازی قطعات سخت افزاری
 • نصب رم، هارد دیسک،‌دی وی دی رایتر، کارت گرافیک، کارت صدا، کارت شبکه، پاور روی مادربرد
 • آشنایی با جامپرها، چراغ های کیس و نصب آنها
 • آموزش بوق های کیس،‌ نصب بلندگوی کیس و عیب یابی از طریق همین صداها
 • روش تنظيم خصوصيات Bios نوع Award و Phoenix
 • بستن قطعات و توانمندی هر یک در اسمبل حرفه ای
 • آشنایی با باس Bus و کش Cashe پردازدنده CPU
 • آشنایی با باس رم RAM و قابلیت دوال چنل Dual Channel
 • روش ست کردن سی پی یو با رم روی مادربرد
 • آشنایی با نسل های CPU پردازنده
 • شناخت انواع هارد دیسک اس اس دس SSD و معمولی HDD
 • آموزش پارتیشن بندی و فرمت هارد بصورت اصولی
 • آماده سازی سیستم، تنظیمات بایوس
 • روش بوت کردن و نصب سیستم عامل ویندوز و لینوکس
 • آموزش نصب درایور ها و طریقه دانلود از سایت های مرجع
 • شناسایی قطعات سخت افزاری بصورت دستی در ويندوز
 • آموزش ارتقاء سیستم مانند رم و هارد و پردازنده
 • آموزش اسمبل سیستم گیمینگ و ست کردن قطعات
 • آموزش اسمبل سیستم ماینر
 • آموزش اسمبل سیستم سرور تحت شبکه
اسمبل کامپیوتر

آموزش مونتاژ کامپیوتر

در دوره آموزش مونتاژ کامپیوتر شما با قطعات داخل کیس آشنا میشوید. در اصل شما باید بدانید برای اسمبل یک سیستم چه قطعاتی روی مین برد با توجه به قدرت آن ست میشود. بطوریکه خیلی وقت ها هست که مادربرد خیلی حرفه ای داریم ولی پردازنده CPU یا کارت گرافیک VGA خوبی روی آن قرار نداده ایم یا برعکس.

دوره آموزش اسمبل کامپیوتر

در اصل شما باید بدانید با توجه به نیاز خود مثلا وقتی بخواهید سیستم گیمینگ اسمبل کنید یا سیستمی که برای کار گرافیک است با چه حالتی بیشترین توانایی (پرفرمنس) را دارد. بنابراین یکی از مهمترین بخش ها در جمع کردن کامپیوتر این است که شما چه نوع سی پی یو و چه نوع مین بردی را تهیه کنید.

با گذراندن سرفصلهای دوره آموزش مونتاژ کامپیوتر چه مواردی را یاد میگیرید؟

 • آموزش ست کردن پردازنده با سی پی یو مربوطه
 • آموزش ارتقاء سیستم با بهره گیری از بیشترین توانمندی مادربرد
 • آموزش اورکلاکینگ و استفاده بهتر از قطعات کیس
 • روش انتخاب پاور (منبه تغذیه) مناسب برای راه اندازی کامپیوتر
 • طریقه بهترین انتخاب برای کارت گرافیک و روش نصب صحیح آن

آموزش ارتقاء کارت گرافیک

بارها پیش آمده که کاربر کارت گرافیک حرفه ای خرید کرده ولی زیاد در کارهای گرافیکی تغییری ایجاد نشده است. علت اینکه شما باید گرافیکی مناسب با منبع تغذیه (پاور) و مین برد و سی پی یو خود انتخاب کنید. ممکن است که شما با وصل کردن کارت گرافیک سیستم (ویندوز) بالا بیاید ولی عملا تغییر زیادی در کارایی امور گرافیکی نمیبینید. بنابراین باید بدانید که چه کارت گرافیکی مناسب با مادربرد و یا بقیه اجزای کیس شما است.

آموزش ارتقاء پردازنده

برای اینکه بتوانید سی پی یو را ارتقاء دهید حتما باید اطلاعات درباره ساپورت مین برد خود داشته باشید. مهمترین قطعه در یک کیس مادربرد آن است که میتواند تعدادی cpu ساپورت کند. پس برای مادربرد خود پردازنده ای انتخاب کنید که بالاترین قدرت را داشته باشد. در کلاس اسمبل کامپیوتر روشی که شما بهترین مادربرد و سی پی رو انتخاب کنید آموزش داده میشود تا بعدها مجبور که تغییر آن نباشید.

آموزش عیب یابی سیستم

آموزش جمع کردن سیستم گیمینگ

در جمع کردن سیستم گیم سرعت و کارایی کامپیوتر بسیار مهم است. پردازشگرهای گرافیکی بهمراه سرعت رم و سی پی یو خوب باعث میشود شما بهترین خروجی تصویر را داشته باشید. در یک سیستم گیمینگ اورکلاک مادربرد و ست شدن صحیح قطعات بسیار حائز اهمیت است. در سیستم گیمینگ که ساعت ها ممکن است روشن باشد، حرارت زیادی تولید شده که باعث فشار روی این قطعات میشود. در کلاس آموزشی نصب سیستم شما با تمامی مواردی که ممکن است بوجود بیاید را برای شما عملی تشریح میکنیم.

آموزش اسمبل کردن

آمــــوزش عیب یابـــی کامــپیوتر

آموزش اسمبل کامپیوتر

کیس شما در ویندوز هنگ میکند، بالا نمی آید و یا بسیار کند شده است. اینها مهمترین مواردی است که اگر میخواهید در یک مرکز تعمیرات و یا خدمات کامپیوتری کار کنید، مطلع باشید. در کلاس اسمبل نه تنها شما با ست کردن Set قطعات بصورت صحیح آشنا میشوید بلکه یاد میگیرید که اگر کامپیوتر مشکلی داشت کدام قطعه ایراد دارد و باید چگونه تعویض شود.

آموزش عیب یابی پاور، آموزش عیب یابی رم، آموزش عیب یابی سی پی یو، آموزش عیب یابی هارد دیسک و آموزش عیب یابی کارت گرافیک که همه اینها به مین برد کامپیوتر متصل است بترتیب برای شما در کارگاه آموزشی عملی تشریح میشود.

موارد تخصصی در آموزش اسمبل (مونتاژ) کامپیوتر

 • آموزش ست کردن قطعات روی کیس با توجه به کارایی و بودجه
 • آموزش اورکلاکینگ مادربرد و هماهنگی قطعات داخل کیس
 • آموزش آپدیت بایوس و تنظیمات بایوس در بوت شدن سیستم
 • آموزش نصب سیستم عامل ویندوز و طریقه صحیح پارتیشن بندی هارد
 • آموزش ارتقاء صحیح کیس و روش افزایش توانمندی کامپیوتر در محیط ویندوز و گیم
 • آموزش نصب درایورها و آپدیت صحیح گرافیک و قطعات خروجی لن و صدای مادربرد
 • آموزش عیب یابی کامپیوتری که هنگ میکند، ویندوز نصب نمیشود و یا کند شده است.

چطوری از پایه به شما آموزش میدهیم؟

آموزش نصب CPU و ارتقاء پردازنده

اگر از یک سی پی یوی سوکت دار استفاده می شود : باید cpu را از لبه هایش در دست بگیریم و به گوشه های ردیف پین های آن نگاه کنیم , یک یا دو تا از گوشه ها باید پین های کمتری از بقیه داشته باشند . سپس به سوکت روی مادربورد نگاه می کنیم و گوشه هایی که مشابه با گوشه های تک cpu است را شناسایی می کنیم . سپس بازوی کوچک را بلند کرده و به نزدیک سوکت مادربورد برده و به ملایمت و آرامی , با هم خط کردن گوشه های مناسب و مقتضی , cpu را در سوکت قرار می دهیم . cpu باید به درستی در جای خود بلغزد و قرار گیرد . اگر این گونه نشد , اطمینان پیدا می کنیم که بازوی آزاد سازی سوکت کاملا بلند شده باشد و گوشه های تک cpu با گوشه های مربوطه در سوکت , تطابق داشته باشند. سپس کولر cpu را اضافه می نماییم . برخی از فن های cpu , نوارهای گرمایی از قبل تعبیه شده دارند که در جایی قرار دارد که در تماس با cpu است . سپس مقدارکمی از خمیر سلیکون را در وسط cpu پخش می کنیم و فن را روی آن میبندیم.

آموزش نصب حافظه و ارتقاء رم

آموزش ارتقاء رم

آموزش نصب رم روی اسلات های مادربرد بسیار ساده میباشد و فقط باید اطلاعات داشته باشیم که بدانیم هر نوع مادربردی چه نوع رمی را ساپورت میکند. بطور معمول برای مادربردها از رم دوتایی استفاده میکنند که به این حالت دوال چنل dual channel گفته میشود. این قابلیت باعث افزایش سرعت پردازنده رم در ویندوز و لینوکس میشود. اسلات های رم دو تایی، چهارتایی و شش تایی هستند که برای اینکه از قابلیت صحیح رم روی برد استفاده کنیم باید رم ها را روی رنگ های یکسان قرار دهیم. از قلاب قفلی در انتهای سوکت برای جا زدن رم روی مادربرد استفاده کنید. در آموزش مونتاژ کامپیوتر مهمترین بخش، نصب حافظه را تشکیل میدهد.

آموزش نصب مادربورد کامپیوتر

آموزش اسمبل کیسمهمترین قطعه کامپیوتر، مادربرد میباشد که تمام قطعات روی آن نصب میشود. اگر اطلاعات خوبی درباره مادربرد داشته باشیم ۷۰ درصد راه را پیموده ایم. در اصل روی مادربرد قطعاتی مانند رم،‌ هارد،‌ کارت گرافیک و درایو قرار میگیرد. مادربرد از قطعه ای بنام پاور تغذیه میکند و برق رسانی صحیح پاور به روشن شدن کیس و به اصطلاح بوت شدن کمک میکند.

بنا به سرعت های پردازنده و حافظه کامپیوتر مادربردها دارای سطح کیفی و سرعت نیز هستند و تمام پردازنده ها روی هر مادربردی نصب نمیشود. هر مادربرد بسته به توانمندی آی سی ها و چیپ هایی که روی آن قرار دارد تعدای سی پی یو و رم را ساپورت میکند. مادربرد به بدنه کیس نصب میشود. در نصب آن از اتصالات بدنه و صاف بودن کف آن آگاه باشیم که اشکالاتی را برای آن بوجود نیاوریم. اشکالاتی مثل تاب برداشتن مادربرد در نصب ناصحیح روی کیس بوجود می آید.

بیشترین مبحث دوره آموزش اسمبل کامپیوتر را شناخت مادربردها تشکیل میدهد. مادربردها بسیار حرفه ای طراحی میشوند و برای اینکه یک سیستم با کیفیت خوب و قیمت مناسب مونتاژ کنیم مستلزم این است که اطلاعات خود را درباره این سخت افزار بالا ببریم. با یادگیری مدلهای مادربرد و مونتاژ رم و سی پی یو روی آن براحتی میتوانید آنرا ارتقا داده و نوت بوک ها را نیز بشناسیم.

آموزش نصب کارت گرافیک

آموزش نصب گرافیکامروزه بیشتر کارت گرافیک ها بصورت آنبرد روی مین بردها وجود دارند. در اصل مادبردها دارای چیپست گرافیک هستند که به مراتب کیفیتشان از یک کارت گرافیک ممکن است ضعیف تر باشد. برای بازیهای کامپیوتری و استفاده از نرم افزارهای مونتاژ فیلم در سیستم از کارت های گرافیک های حرفه ای استفاده میشود.

این کارت های گرافیکی دارای پردازنده و رم های مجزا برای پردازش تصویر روی سیستم میباشند. کارت گرافیک روی پایه هایی به نام AGP و PCIX نصب میشود. در برخی مین بردها برای کار فیلمسازی ۲ یا ۳ تا کارت گرافیک نصب میشود. سوکت پی سی آی ایکس جدیدترین سوکت کارت گرافیک روی مادربردها میباشد و توانایی سرعت پردازش با مادربرد بالا میبرد.

روش عیب یابی کارت گرافیک بدین صورت است که اگر وی جی ای vga ایراد داشته باشد و روی مادربرد درست نصب نشود، هنگام روشن کردن سیستم بوق های ممتد میشنویم. در کلاس این حالت بصورت عملی تدریس میشود.

آموزش نصب هارد

در رایانه های قدیم برای ذخیره سازی از درایو و هارد استفاده میشد. در حال حاضر هم از این دو قطعه برای ذخیره سازی اطلاعات استفاده میشود. هارد دیسک قابلیت ذخیره سازی و پاک کردن را دارد و سرعت فوق العاده ای دارد. در اصل سیستم عامل روی هارد بالا میآید. دی وی دی رایتر نیز میتواند اطلاعات را ذخیره کند. در حال حاضر دی وی دی رایتر روی کیس ها موجود میباشد و روی دستگاههای دی وی آر (ضبط دوربین مداربسته) نیز کارایی زیادی در ذخیره اطلاعات بعد از هارد دیسک دارد. درایوها با یک کابل برق به پاور و یک کابل دیتا به مادربرد وصل میشوند.

آموزش اتصال کابل های Data و Power

در اصل کابلها ارتباط بین قطعات درون کیس هستند که شامل دو دسته کابل آی دی ایی IDE و کابل ساتا SATA میباشند. در مادربردهای جدید از سرعت های بالای کابل ساتا استفاده میشود. استفاده از کابلهای ساتای اصلی روی مادربرد بهترین کیفیت سرعت را بین قطعات کامپیوتر ایجاد میکند. در آموزش اسمبل کامپیوتر این کابلها نمایش داده میشود و کارآموز بطور عملی با کارآیی هر یک آشنا میشود.

جا زدن این کابلها مهم است. در اصل سیستم برای تبادل بهتر اطلاعات روی ویندوز بهتر است اول هاردها را بشناسد و سپس درایوهای متفرقه را شناسایی کند.

در کلاس اسمبل و مونتاژ کامتک فراتر عمل کنید

آموزش مونتاژ کامپیوتر ماینینگ

یکی از بخش های مونتاژ کامپیوتر راه اندازی و نصب کامپیوتر ماینینگ میباشد. اینکه بدانیم قطعات کامپیوتر ماینینگ چگونه اسمبل میشوند و در استخراج بیت کوین کمک میکنند در این کلاس تشریح میشود. کامپیوترهای ماینینگ دارای پردازنده های بسیار قوی برای استخراج بیت کوین هستند. در این سیستم ها کارت گرافیک ها نقش پردازنده را اجرا میکنند. در اصل پردازنده گرافیکی کارت VGA بصورتی روی مین برد نصب شده که عملیات پردازش را انجام میدهند.

آموزش اسمبل کامپیوتر ماینینگ و آموزش راه اندازی سیستم ماینینگ از کلاسهای تخصصی کامتک میباشد که بصورت خصوصی زیر نظر کارشناس با تجربه تدریس میشود. بهترین قطعاتی که برای یک سیستم ماینینگ استفاده میشود و اینکه چگونه این قطعات در مونتاژ کمترین اشکال را برای کامپیوتر بوجود میآورند، از موارد اصلی جلسات آموزشی است.

راه اندازی سیستم ماینینگ و استخراج ارز دیجیتال در صورتی بهترین نتیجه را دارد که قدرت پردازش و قطعات عالی در کامپیوتر بکار رفته باشد. آموزش مونتاژ سیستم ماینینگ دارای دو بخش سخت افزاری و راه اندازی نرم افزاری دستگاه و ارتباط آن با شبکه است.

آموزش اسمبل سیستم ماینر

آموزش نصب سیستم ماینینگ

اگر میخواهید بهترین بهره برداری را از کامپیوتر ماین خود در استخراج بیت کوین‌ (ارز دیجیتال) داشته باشید لازم است تا کارایی دستگاه را بدانید. این امر باعث میشود که شما بهترین قطعات را برای کامپیوتر ماینینگ خود انتخاب کنید تا طول عمر بیشتر و کارایی بهتری داشته باشد. کارشناس متخصص کامتک شما را در جمع آوری بهترین سیستم های ماینینگ با توانایی مالی شما راهنمایی میکند.

دوره آموزش نصب و کارایی ماینینگ کاملا کاربردی و عملی روی همین دستگاههای اسمبل شده تشریح میشود. بدین صورت که علاقمندان به کسب و کار اینترنتی در زمینه استخراج بیت کوین میتوانند با اگاهی کامل در این زمینه سرمایه گزاری کنند.

آموزش تعمیر کیس ماینینگ نیز مانند تعمیر کارت گرافیک، تعمیر مین برد ماینینگ و منبع تغذیه کیس در بخش های دیگر سایت آورده شده است.

جدول برگزاری کلاس آموزش نصب و راه اندازی کامپیوتر
۱۵٪
آموزش مونتاژ قطعات کامپیوتر

اسمبل سیستم های حرفه ای،آموزش مونتاژ سیستم گیمینگ،اورکلاکینگ کامپیوتر،ارتقا سیستم و نصب ویندوز

مدت زمان آموزش
۱۴ ساعت تئوری و عملی
شروع کلاس
۲۵ فروردین ۱۴۰۳
شهریه کل
۵،۰۰۰،۰۰۰ ۳،۵۰۰،۰۰۰ تومان
اموزش عیب یابی کامپیوتر

روشهای عیب یابی مادربرد، گرافیک، تعمیر پاور و هارد دیسک مناسب برای خدمات کامپیوتری ها

مدت زمان آموزش
۲۲ ساعت تئوری و عملی
شروع کلاس
۲۵ فروردین ۱۴۰۳
شهریه کل
۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان
ویژگی‌های برتر دوره‌های کامتک
ارائه جزوه، فیلم آموزشی از کلاسها

برای هر رشته فیلم آموزشی، PDF، جزوه های تایپ شده، نقشه مدارات، سرویس منوال و کتاب داریم.

کارهای عملی و کاربردی بر روی انواع مدل‌ها

انواع بردهای مختلف از جدیدترین برندها بصورت سالم و خراب در کارگاههای آموزشی کامتک مهیا است.

برگزاری کلاس‌های فوق پیشرفته

نکات مهم در تعمیر برد، روشهای اصولی عیب یابی طبق استانداردهای بین المللی و راهکارهای تعمیرات

منتخب بهترین اساتید مجرب و متخصص

کامتک با گزینشهای سخت با تجربه ترین اساتید متخصص و تعمیرکار را برای کلاسهای آموزشی گلچین میکند.

ارائه مدرک بین المللی و پشتیبانی فنی

ارائه رزومه کاری معتبر و بین المللی با قابلیت پیگیری و ماهها پشتیبانی فنی توسط کامتک بصورت آنلاین

روشهای راه اندازی بهترین تعمیرگاه

کارگاه شما را با بهترین و بصرفه ترین ابزارهای روز تجهیز میکنیم؛ پیشنهاد بهترین راه اندازی کسب و کار

ارسال پیام در واتساپ