منو

آموزش مایکروسافت

آموزش مایکروسافت

امروزه درصد بالایی از کامپیوترهای مورد استفاده در دنیا از سیستم های عامل مایکروسافت استفاده می کنند. دوره آموزش مایکروسافت یکی از مطرحترین رشته هایی است که میتوان به آن اشاره کرد. در ایران نیز سازمان ها و شرکت و ادارات دولتی از سیستم عامل های مایکروسافت بعنوان کلاینت و سرور استفاده می کنند. مدیران شبکه این واحدها به منظور نصب وراه اندازی ،مدیریت ،ارائه سرویس های کاربردی ودسترسی از راه دور و پیاده سازی قابلیت های نوین این محصولات لازم هست که آموزش های کاربردی در این زمینه داشته باشند. شرکت مایکروسافت مدارک مختلف جهت آماده سازی مدیران شبکه طراحی وارائه کرده است.از جمله آنها می توان به مدارک MCTS , MCSA , MCSE , MCITP اشاره نمود. آموزشگاه کامتک به عنوان قوی ترین مرکز آموزش دوره های تخصصی، تمامی دوره های آموزشی شرکت مایکروسافت را به صورت استاندارد وکاربردی ارائه می نماید. دوره های استاندارد براساس سیلابس اصلی مایکروسافت ارائه می شود ،درحالیکه دوره های کاربردی توسط کارشناسان کامتک طوری طراحی می شوند که دانشجویان با هدف هزینه کمتر و زمان کوتاهتر بتوانند تخصص لازم برای حضور قوی ومحکم در بازار کار کسب نمایند.

آموزش مایکروسافت

مدارک تخصصی شبکه های مایکروسافت همچون MCITP , MCSE از سری دوره های Expert و MCSA از سری دوره های Associate مایکروسافت می باشد. (بر اسال تقسیم بندی جدید دوره های مایکروسافت) این مدارک نشانگرمهارت فرد در بکارگیری و مدیریت سیستم عامل های مایکروسافت همچنین محصولات دیگر نظیر SQL Server و Exchange server می باشد. زمینه های شغلی زیر بیشترین کاربرد را برای دارندگان این دانش خواهند داشت:

  • مديريت سيستمها و شبکه های گسترده
  • مدیریت سیستمهای IT
  • مديريت امنيت شبکه های گسترده
  • معماری سيستمها و شبکه
  • مديريت شبکه

موارد دوره آموزش مایکروسافت

آموزش MCSE 2003
داشتن گواهينامه MCSE 2016، نشانه تجربه و صلاحيت درطراحی، پياده سازی و پشتيبانی از سيستم هاي اطلاعاتی مبتنی برشبکه های Windows 2016 است .
همچنين داشتن مدرکMicrosoft Certified Professional) MCP) نشانه دانش ژرف در حداقل يکی از سيستمهاي عامل محصولات مايکروسافت است .
جهت دريافت مدرک MCSE ، کارشناس بايد هفت امتحان را با موفقيت پشت سر بگذارد که به ازاي هر امتحان يک MCP دريافت می نمايد .

آموزش MCITP

MCITP مدرک نسل جدید مدارک مایکروسافت در زمینه شبکه های کامپیوتری بر مبنای سیستم عامل های جدید مایکروسافت یعنی Windows Server 2008 و Windows 7 است.
به تعبیری روشن تر ، MCITP جایگزین جدید و به روز شده و ورژن جدید همان MCSE است.
با توجه به اینکه طبق اعلام مایکروسافت ، ویندوز سرور 2003 فقط تا 13 ژوئیه 2010 پشتیبانی می شود و همچنین با توجه به اینکه سازمان ها، ارگان ها و شرکت های ایرانی نیز كم كم به سوی Windows Server 2016 می روند و یا در حال برنامه ریزی برای ارتقاء از Server 2012 به Server 2016 هستند ، بازار کار شبکه نیز به طرف این مدارک جدید حرکت نموده است. ولی توصیه می گردد كه با دوره های MCSE 2016 حتما آشنایی داشته باشید.

شبکه
اموزش شبکه

آموزش دوره Exchange Server 2016

Messaging System
امروزه ایمیل بعنوان یکی از ابزار اصلی مکاتبات مورد استفاده قرار میگیرد این سرویس در ابتدا جهت جابجائی متون ساده و مبتنی بر Text طراحی شده بود و امروز جهت جابجائی هر نوع فایلی ( صوتی ، تصویری و ...) مورد استفاده قرارمیگیرد و با سایر سرویسهای سازمان مانند اتوماسیون اداری، Unified Messaging و ... در ارتباط میباشد.
به این جهت نام این سرویس از میل سرور به Messaging System تغییر نمود زیرا فقط وظیفه جابجائی ایمیل را عهده دار نیست . در Messaging Systemهای امروزی مدیریت ( SMS ، Voice ، Video ، FAX و....) نیز وجود دارد.
Messaging System ها توانائی مدیریت تمامی مکاتبات یک سازمان را دارا میباشند بنابراین امنیت آنها نیز مورد توجه است و یکی از عوامل اصلی در انتخاب آنها مبحث امنیت اطلاعات میباشد.
معرفی Microsoft Exchange Server 2016:
Microsoft Exchange Server یکی از پر فروش ترین محصولات شرکت Microsoft از ابتدای پیدایش آن تا کنون، بوده است. نگارشهای اولیه این سرویس در ابتدا فقط جهت پیاده سازی Mail Server در سازمانها مورد استفاده قرار میگرفت و نگارش 2012 آن نقطه عطف این سرویس بحساب می آید و باعث شد که این میل سرور، بصورت یک Messaging System ارائه گردد.
نگارش Exchange 2016 آن نسخه تکامل یافته Exchange 2012 میباشد. مواردی مانند Message Record Management ، High Availability و Archive Mailbox از جمله مواردی است که در این نگارش بهبود یافته است.
Microsoft Exchange 2016 از دیدگاه امنیت ، مدیریت بر Messageها ، High Availability، برقراری ارتباط با سایر محصولات شرکت Microsoft (مانند SharePoint) و طراحی نرم افزار عملکرد بسیار خوبی دارد و نمیتوان آنرا با سایر میل سرورهای موجود مقایسه نمود.
معرفی دوره 70-662 (Microsoft Exchange 2016 Configuring):
هدف از این دوره تسلط کاربر برمفاهیم Exchange Server 2016 و تونائی در پیاده سازی و نگهداری این سرویس میباشد.
این دوره با مقدمه ای بر سرویسهای ADDS(Active Directory Directory Service) و DNS آغاز میگردد و سپس به معرفی بخشهای مختلف Exchange 2016 میپرداز و نحوه ارتباط هریک از این اجزاء را با یکدیگر معرفی میکند. در ادمه دانشجویان نحوه پیاده سازی ، مدیریت و ایجاد High Availability در هر بخش از این سرویس را فرا میگیرند. بخش دیگری که در این دوره آموزشی نسبت به آن تاکید شده است ایمن نمودن این سیستم است و کاربران ضمن آشنائی با مفاهیم پایه امنیت در حوزه ایمیل، قدرت ایمن سازی Exchange 2016 را نیز کسب مینمایند. در انتها دانشجویان با ابزار Exchange 2016 جهت مدیریت بر Messageها آشنا شده و تونائی کنترل بر انواع Message را کسب مینمایند.
پیش نیازها در دوره آموزش مایکروسافت:

  • تسلط بر سرویس Active Directory Directory Service
  • تسلط بر سرویس DNS

نتیجه گیری در دوره آموزش مایکروسافت

در اصل کلاس مایکروسافت در این مرکز بصورت کاربردی و عملی تدریس میشود تا کارآموزان علاوه بر دانش تئوری بتوانند در بازار کار شبکه نیز موفقیت بدست آوردند. چرا که غیر از داشتن مدرک مایکروسافت توانمدی افراد نیز در استخدام نیز حائز اهمیت است. عده زیادی دارای مدرک مایکروسافت هستند ولی شاید بعلت نداشتن تمرین و یادگیری اصول تئوری تسلط به کار شبکه در این زمینه را نداشته باشند. بنابراین سعی کرده ایم کارشناس این بخش و محیط آموزشی را طوری محیا کنیم که بعد از گذراندن دوره مایکروسافت بتوان در بازار کسب و کار شبکه براحتی وارد شد.

ویژگی‌های برتر دوره‌های کامتک
ارائه جزوه، فیلم آموزشی از کلاسها

برای هر رشته فیلم آموزشی، PDF، جزوه های تایپ شده، نقشه مدارات، سرویس منوال و کتاب داریم.

کارهای عملی و کاربردی بر روی انواع مدل‌ها

انواع بردهای مختلف از جدیدترین برندها بصورت سالم و خراب در کارگاههای آموزشی کامتک مهیا است.

برگزاری کلاس‌های فوق پیشرفته

نکات مهم در تعمیر برد، روشهای اصولی عیب یابی طبق استانداردهای بین المللی و راهکارهای تعمیرات

منتخب بهترین اساتید مجرب و متخصص

کامتک با گزینشهای سخت با تجربه ترین اساتید متخصص و تعمیرکار را برای کلاسهای آموزشی گلچین میکند.

ارائه مدرک بین المللی و پشتیبانی فنی

ارائه رزومه کاری معتبر و بین المللی با قابلیت پیگیری و ماهها پشتیبانی فنی توسط کامتک بصورت آنلاین

روشهای راه اندازی بهترین تعمیرگاه

کارگاه شما را با بهترین و بصرفه ترین ابزارهای روز تجهیز میکنیم؛ پیشنهاد بهترین راه اندازی کسب و کار

ارسال پیام در واتساپ