منو

آموزش سیم پیچی موتور الکتریکی

آموزش سیم پیچی موتور الکتریکی

دوره آموزش سیم پیچی موتور بصورت عملی و کاربردی در کارگاه کامتک هر هفته برگزار میشود. کلاس تعمیر موتور الکتریکی بهمراه آموزش سیم پیچی زیر نظر تعمیرکار است تا شما در بازه زمانی کوتاه به بهترین نتیجه برسید.

چه مواردی در کلاس آموزش سیم کشی آموزش داده میشود؟

کلاس سیم کشی موتور با مباحث اولیه پایه برق شروع میشود. یعنی شما باید تعریف مغناطیس و اصول کارایی آنرا بدانید. بعد از آن با ساختار موتورهای سنکرون و آسنکرون آشنا شده که شروع کار تعمیر موتورهای الکتریکی است.

نحوه گردش موتور (چپگرد و راستگرد)، بررسی اجزای تشکیل دهنده موتور نیز به کارآموز نشان داده میشود. 

برای تعمیر و سیم پیچی موتور لازم است که شما یک سری ابزار داشته باشید. آشنایی با ابزار سیم پیچی مانند کولیس، مولتی متر، میکرومتر، دستگاه کلاف و ابزای های کات و اتصال در کلاس شرح داده میشود.

بعد از اینکه یاد گرفتیم با ابزار تعمیرات و سیمپیچی چطور استفاده کنیم نوبت به این است که موتوری که برای تعمیر می آورند یا سوخته است یا خام است!

در این کارگاه شما یاد میگیرید که سیم پیچهای سوخته را چطور اصولی از موتور خارج کنیم و برای سیم پیچی مجدد بتوانیم تعداد دور و قطر سیم را محاسبه کرده و سیم پیچی جدید را انجام دهیم.

در اصل باید عایق کاری استاتور موتر را بدانیم تا انواع موتورهای تک فاز و سه فاز را عایقبندی کنیم. بعد از آن نحوه سربندی و نخ کشی را با استفاده از نخهای مخصوص یاد میگیریم تا بتوانیم موتور را راه اندازی کنیم.

از مهمترین موارد نحوه قرار گیری سر سیم ها در تخته کلمپ، نحوه جا زدن کلاف داخل شیار استاتور، کلاف گیری با بوبین پیچ و محاسبه تعداد سیم و قطر سیم پیچ است؛ که به شما آموزش داده میشود.

اگر کمی پیشرفته تر بخواهیم به سیم پیچی موتور وارد شویم لازم است که اصول کار ژنراتورها و آرمیچر و بالشتک ها برای شما شرح داده شود. تبدیل برق AC به DC با کمک دیود و ترانس ها آشنایی با ترانسفورماتورها و شناخت پمپ های شناور از موارد پیشرفته در سیم پیچی موتور الکتریکی است.

در آموزش پیشرفته سیم پیچی موتور شما با آموزش سر بندی موتورهای دالاندر و راه اندازی انواع موتورهای سه فاز و موتورهای دالاندر آشنا میشوید که کمک بزرگی در سربندی پمپ های شناور اعم از پارالل و معمولی دارد.
 

ویژگی‌های برتر دوره‌های کامتک
ارائه جزوه، فیلم آموزشی از کلاسها

برای هر رشته فیلم آموزشی، PDF، جزوه های تایپ شده، نقشه مدارات، سرویس منوال و کتاب داریم.

کارهای عملی و کاربردی بر روی انواع مدل‌ها

انواع بردهای مختلف از جدیدترین برندها بصورت سالم و خراب در کارگاههای آموزشی کامتک مهیا است.

برگزاری کلاس‌های فوق پیشرفته

نکات مهم در تعمیر برد، روشهای اصولی عیب یابی طبق استانداردهای بین المللی و راهکارهای تعمیرات

منتخب بهترین اساتید مجرب و متخصص

کامتک با گزینشهای سخت با تجربه ترین اساتید متخصص و تعمیرکار را برای کلاسهای آموزشی گلچین میکند.

ارائه مدرک بین المللی و پشتیبانی فنی

ارائه رزومه کاری معتبر و بین المللی با قابلیت پیگیری و ماهها پشتیبانی فنی توسط کامتک بصورت آنلاین

روشهای راه اندازی بهترین تعمیرگاه

کارگاه شما را با بهترین و بصرفه ترین ابزارهای روز تجهیز میکنیم؛ پیشنهاد بهترین راه اندازی کسب و کار

ارسال پیام در واتساپ